Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Wróć z Istebnej z haftem, rzeźbą lub obrazem

W Gminnym Ośrodku Kultury w Istebnej można zwiedzać i korzystać z Wystawy i Kiermaszu Twórczości Ludowej. Misternie heklowane koronki, rzeźby dłuta mieszkańców Trójwsi czy rękodzieło lokalnych twórców można nie tylko podziwiać, ale również zakupić.

Od kilku dni w Gminnym Ośrodku Kultury w Istebnej można już zwiedzać Wystawę i Kiermasz Twórczości Ludowej. To już tradycja, że latem w GOK organizowana jest taka wystawa. - Ta piękna tradycja prezentacji lokalnego rękodzieła kultywowana jest już od ponad 30 lat i nieodłącznie wiąże się z organizowanym w naszym regionie Tygodniem Kultury Beskidzkiej. Jak zawsze można tu obejrzeć i zakupić koronkowe serwetki i wszystko to, co z koniakowskiej koronki można zrobić, a więc biżuterię, ozdoby choinkowe, różnorakie dekoracje i nie tylko, nie brak tu także pięknego haftu beskidzkiego, rzeźb, unikalnych koszyków wyplatanych ze świerkowego korzenia, nietuzinkowej ceramiki zdobionej tradycyjnymi wzorami i wszelkiego rękodzieła – informuje Gminny Ośrodek Kultury z Istebnej.

Odwiedzający mogą również podziwiać Największą Koronkę Koniakowską Świata. Rózia – wykonana przez mieszkanki Koniakowa wystawiona jest również w GOK-u.

Wystawę można zobaczyć od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 16.00 oraz w soboty od 9.00 do 15.00.

redka

 

fot. GOK/istebna.eu

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: