Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Bezpieczne ferie w Ustroniu

W ramach akcji ''Bezpieczne ferie'' policjanci przypominali dzieciom i dorosłym, jak bezpiecznie spędzać wolny czas podczas zimowiska.

Akcja „Bezpieczne ferie” ruszyła pełną parą. W minioną sobotę (28.01.2012) policjanci z Cieszyna i Ustronia uczyli bezpiecznych zachowań na stoku.

Funkcjonariusze informowali o bezpieczeństwie na stoku Czantorii w Ustroniu, gdzie po raz kolejny „Beskidzka 5” - gminy Brenna, Istebna, Szczyrk, Ustroń i Wisła pod patronatem Radia Zet, organizowały zawody narciarskie dla rodzin. Uczestnicy mogli obejrzeć pokazy GOPRu, założyć alkogogle oraz spotkać się z maskotką śląskiej policji - Sznupkiem, który rozdawał ulotki  „Sznupka rady jak korzystać z nartostrady".

- W czasie imprezy mundurowi wraz z policyjną maskotką „Sznupkiem” rozmawiali z najmłodszymi oraz ich rodzicami o bezpieczeństwie w trakcie zimowych ferii. Dzieci otrzymały ulotki, a także odblaskowe elementy na ubrania – informuje asp. Rafał Domagała rzecznik prasowy KPP w Cieszynie.

Funkcjonariusze pełniący służbę w patrolach narciarskich uczyli dzieci bezpiecznych zachowań na stoku. Z dorosłymi rozmawiali o zmianach w przepisach – konieczności noszenia kasków przez młodzież do 16 roku życia i konsekwencjach jazdy na nartach i snowboardzie pod wpływem alkoholu i narkotyków. 

- Policjanci z ruchu drogowego i prewencji prezentowali narciarzom tzw. „alkogogle” - specjalne okulary, które symulują widzenie w stanie nietrzeźwości. Narciarze mogli się przekonać jak wygląda jazda na nartach pod wpływem alkoholu. Kolejna taka akcja odbędzie się w najbliższą sobotę na Stożku w Wiśle – dodaje rzecznik. 

 

BsK

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: