Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Cieślarówka zaprasza. Dośnieżyli - i można jeździć

Naśnieżali przez weekend, będą naśnieżać dalej. Stok Cieślarówka w Cieszynie otwarty i zaprasza na zjazdy. Choć warunki może nie są idealne, to nie ruszając się z miasta, można zażyć trochę sportu.

Przez tygodnie czekał na śnieg, ale ciągle go było mało. Po opadach, jednak ciągle na stoku było go niewiele. Teraz jednak dzięki mrozom można było teren przy wyciągu sztucznie dośnieżyć. Przez weekend pomagali strażacy. Dzięki ich pracy udało się dosypać tyle sztucznego puchu, że można bez przeszkód jeździć.
Przez dwie noce trwała akcja polegająca na dostarczaniu wody i uruchamianiu agregatów, dzięki temu udało się naśnieżyć stok w części przylegającej do wyciągu. Warunki na okres ferii mamy dla dzieciaków zabezpieczone – mówi portalowi OX.pl zastępca burmistrza Cieszyna Jan Matuszek.

POSŁUCHAJ

Naśnieżanie Cieślarówki w kilkunastostopniowym mrozie nie było łatwe. Ale udało się. Urządzenia do naśnieżania były wypożyczone, koszt całej akcji po połowie pokryją miasto i zarządca stoku – Jerzy Kędzior z firmy SAT-M. Jak mówi Kędzior – wyciąg ruszył i zapraszamy wszystkich by korzystać z jego usług.
Wyciąg jak na razie nie cieszy się zainteresowaniem. Być może dlatego, że mieszkańcy myślą - skoro w centrum nie ma śniegu to na stoku go też nie będzie. Ale jest. Jak mówi Jerzy Głąbek, który wraz z wnukami przyjechał do Cieszyna z Goleszowa, na pewno w najbliższych dniach się tutaj wybierze. 

POSŁUCHAJ

W przyszłym tygodniu na stoku najprawdopodobniej odbędą się zawody o „Puchar Cieślarówki”. Jeśli się uda, naśnieżon Jak dodaje Jerzy Kędzior – zapraszamy także firmy, które chcą zorganizować w tym miejscu imprezy. Stok jest otwarty dla wszystkich.
Jeśli się mróz się utrzyma i starczy środków, naśnieżone mają zostać także skocznie snowboardowe.

Karnet na dziesięć zjazdów dla osoby dorosłej kosztuje 10 zł. Dzieci i młodzież do lat osiemnastu zapłacą połowę tej ceny. Orczyk czynny jest codziennie w godzinach od 9-19. Po feriach, godziny funkcjonowania ustalono na 14-19.

Jan Bacza

źródło: OX.pl
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: