Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Bezpieczna paczka

W tym trudnym czasie pandemii koronawirusa coraz więcej osób zaczyna angażować się w różnego rodzaju akcje. Jedną z popularniejszych jest szycie maseczek. Koło Naukowe Bezpieczeństwa Narodowego Akademii WSB ma jednak inną propozycję. Członkowie koła uruchomili akcję „Bezpieczna paczka”. Mają one trafić do najbardziej potrzebujących.

W tym trudnym dla nas wszystkich czasie wspomóżmy tych, którzy najbardziej potrzebują naszej pomocy – zachęcają do wzięcia udziału w akcji „Bezpieczna paczka” pomysłodawcy. Pomóc można dołączając się do zbiórki m.in.Tutaj. Zrzutka zakończy się w niedzielę (05.04). Zebrane pieniądze w całości przekazane zostaną na sfinansowanie paczek dla osób najbardziej potrzebujących - podkreślają organizatorzy.

Pomysł zrodził się wśród członków Naukowego Koła Bezpieczeństwa, które funkcjonuje w Wydziale Zamiejscowym w Cieszynie Akademii WSB. Głównym pomysłodawcą była przewodnicząca Naukowego Koła Pani Wiktoria Kolano. W związku z zaistniałą sytuacją dotyczącą Covid-19 pomyśleliśmy o osobach, które są same i które mają ciężką sytuację, w tym materialną. Mianowicie idea naszej akcji „Bezpieczna paczka" sprowadza się do zebrania, jak największej sumy pieniężnej. Następnie utworzenie paczek, w których będzie znajdowała się żywność, z dłuższym terminem ważności. Co najistotniejsze, paczki te mają stanowić zapas żywności na tzw. „czarną godzinę", jeżeli sytuacja w naszym kraju diametralnie uległaby pogorszeniu – przyznaje opiekun grupy Robert Socha. 

Paczki w pierwszej kolejności trafią do mieszkańców Skoczowa, ponieważ Koło Naukowe akcję organizuje wspólnie z parafią Św. Piotra i Pawła w Skoczowie.

Akcja „Bezpieczna paczka" potrwa do niedzieli, ale na tym nie koniec. W poniedziałek (06.04) Koło rusza z kolejną zbiórką. Tym razem będzie to akcja na rzecz ratowników medycznych, a dokładnie na zakup odzieży ochronnej dla Tych, którzy dla naszego dobra często poświęcają to co najcenniejsze tzn. swoje zdrowie, a nawet życie – dodają organizatorzy.

MSZ

 

źródło: ox.pl
dodał: MSZ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: