Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Bez Piotra Żyły w konkursie drużynowym w Ruce

Pechowo dla reprezentantów Polski rozpoczął się sobotni konkurs drużynowy, bowiem tuż przed oddaniem swojego skoku zdyskwalifikowany został Piotr Żyła. Jednak dzięki bardzo dobrej dyspozycji mistrzowskiej drużyny Stefana Horngachera Polacy awansowali do serii finałowej i po skokach trzech zawodników - Dawida Kubackiego, Macieja Kota i Kamila Stocha Biało-Czerwoni ukończyli pierwszą serię na siódmej pozycji.

Liderami na półmetku zmagań byli Norwegowie, którzy o prawie 26 punktów wyprzedzali reprezentację Niemiec. Trzecie miejsce zajmowali Japończycy. 

Mimo dyskwalifikacji Piotra Żyły trójka Mistrzów Świata z Lahti bez problemów wywalczyła awans polskiej ekipy do finału. W drugiej grupie zawodników naszą drużynę reprezentował Dawid Kubacki, który uzyskał 133,5 metra. Następnie z polskiej ekipy skakał Maciej Kot, który wylądował dwa metry dalej od Kubackiego. Natomiast rywalizację w pierwszej serii zakończył Kamil Stoch, który skoczył 129 metrów i tym samym Polacy na półmetku zmagań zajmowali siódmą pozycję. 

W polskim zespole walkę w serii finałowej rozpoczął Piotr Żyła, który skakał dokładnie w tym samym kombinezonie, który miała ubrany również podczas pierwszej próby, kiedy to został zdyskwalifikowany. Wiślanin w drugiej serii uzyskał 132 metry i tym samym umocnił naszą drużynę na siódmym miejscu. Kolejny dobry skok oddał Dawid Kubacki, który w finale wylądował na 137 metrze. Następny z Polaków - Maciej Kot uzyskał 136 metrów, natomiast Kamil Stoch skoczył 138 metrów i tym samym Polacy zakończyli konkurs na szóstym miejscu. 

W sobotnim konkursie drużynowym podczas Pucharu Świata w Ruce poza zasięgiem rywali byli Norwegowie, którzy w składzie Robert Johansson, Anders Fannemel, Daniel Andre Tande oraz Johann Andre Forfang zwyciężyli po raz drugi w tym sezonie. Podopieczni Alexandra Stoeckla drugą w zawodach reprezentację Niemiec pokonali o ponad 67 punktów. Drugie miejsce dla Niemiec wywalczyli: Markus Eisenbichler, Pius Paschke, Andreas Wellinger i Richard Freitag. Natomiast na najniższym stopniu podium stanęli Japończycy w składzie: Taku Takeuchi, Ryoyu Kobayashi, Noriaki Kasai oraz Junshiro Kobayashi. 

Przypomnijmy, że w piątkowy (24.11.2017) wieczór na skoczni HS-142 w Ruce rozegrane zostały kwalifikacje do niedzielnych zawodów Pucharu Świata. Po raz kolejny bardzo dobrze spisali się podopieczni Stefana Horngachera, którzy w komplecie awansowali do konkursu indywidualnego. Najlepiej z Biało-Czerwonych spisał Kamil Stoch, który po skoku na odległość 127,5 metra zajął dziewiąte miejsce. Zwycięstwo odniósł Austriak Stefan Kraft, który wylądował na 144 metrze. 

Program niedzielnych zawodów:

Niedziela, 26.11.2017
14:00 - Seria próbna
15:00 - Pierwsza seria konkursu indywidualnego

Anna Karczewska/PZN/red

źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: