Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Bez incydentów

Dziś (22.02.2024) na przejściu granicznym w Cieszynie Boguszowicach strajkowali polscy i czescy rolnicy, a także myśliwi. Obyło się bez incydentów.

Dzisiejsza akcja na przejściu granicznym miała zwrócić uwagę na trudną sytuację w sektorze rolniczym, zwłaszcza w kontekście wymagań które narzuca UE oraz żądają blokady napływu zboża rolnych z Ukrainy. 

Jak informuje Krzysztof Pawlik oficer prasowy cieszyńskiej KPP, protest przebiegał spokojnie:

- Dziś na przejściu granicznym w  Cieszynie Boguszowicach mundurowi cieszyńskiego garnizonu zabezpieczali ruch pojazdów w kierunku Czech w związku z utrudnieniami, które mogły mieć miejsce w związku z akcją protestacyjną czeskich rolników . Akcja przebiegała spokojnie. Policjanci nie odnotowali żadnych incydentów.

Protest trwał od godziny 11.00 do godziny 13.00. Nad bezpieczeństwem protestujących oraz innych użytkowników dróg czuwali policjanci drogówki cieszyńskiej komendy.

- Natężenie ruchu było monitorowane na bieżąco. W celu uniknięcia utrudnień, przez policjantów pozostali użytkownicy dróg kierowani byli na przygotowane wcześniej objazdy – objaśnia Pawlik

W  czasie  protestu stróże prawa nie odnotowali żadnych incydentów.

 Zobacz nasz fotoreportaż:

NG/mat.pras.

źródło: ox.pl
dodał: NG

Komentarze

12
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2024-02-22 19:08:27
Tustela: To ruskie zboże idzie już przez Cieszyn, jutro Pyrzowice....blokują świat się kończy....zboże samolotami.....
2024-02-22 23:28:26
Vito: Nasz rudy premier znalazl rozwiązanie na protesty rolnikow: wpisze wszystkie przejścia graniczne z ukraina na listę infrastruktury krytycznej. Czyli zezwoli na napływ nieprzebadanej żywności do Polski a jednocześnie napluje rolnikom (i nam) w twarz. Sprytnie. Jak na rudego lisa przystało.
2024-02-23 04:25:36
MILANELLO: Nie ma (ruskich prowokatorów lub poprostu idiotów to i spokojnie jest ) A rolnicy niech walczą Bo to co UE nam szykuje to grozi klęska totalną!!!
2024-02-23 08:47:47
pół_Sasina_z_Wiślicy: Vito nie denerwuj się, są plany by Istebną wpisać na listę dziedzictw UNESCO jako relikt z epoki kamienia łupanego, posypie się kasa lepsza niż za kaczora.
2024-02-23 10:44:06
koszor: Tuska nie obchodzą Polacy. A tym bardziej nie obchodzi go to, czym się Polacy żywią.
2024-02-23 14:05:24
Marzanna: A czy ten Tusk robi coś dla Polaków, nic on tylko robi wszystko jak na razie żeby przypodobać się UE i to jest smutne. Obudzimy się z ręką w nocniku. Jak czytam niektóre te komentarze to wydaje mi się że to chorzy ludzie po szczepieniach covid z takim myśleniem bo co innego mogłoby im rozum odebrać, a takimi są pół Sasina z Wiślicy, krzysztof. m m i im podobni, albo zmienili obywatelstwo na polskie po wojnie.
2024-02-23 14:50:50
sierżant_Niemyty_Wycior: Marzanna, twoje posty to dowód że się budzisz z głową w nocniku
2024-02-23 14:52:16
sierżant_Niemyty_Wycior: bardzo prawdopodobne, że od pływania w goownie uzależniłaś się oglądając przez 8 lat kurwizję - sorry, to se ne vrati
2024-02-23 14:54:24
Bugs: Przez następny tydzień będzie się lansował bo unia sypnęła groszem (częściowo pożyczkami żeby ktoś nie myślał że to wszystko za free) więc jest temat na "przykrycie" protestów rolników. Byle do wiosny bo jest nadzieja, że wtedy rolnicy wrócą 'na pola' i strajki same się skończą, a oni wtedy będą mieli ważniejsze sprawy na głowie czytaj - wybory.
2024-02-23 14:56:17
sierżant_Niemyty_Wycior: dziś Polska wreszcie dostaje dostęp do 150 miliardów euro blokowanych przez złodziei i oszustów z PiS - ja tych pieniędzy nie będę dzielił, ale gdyby to ode mnie zależało, dałbym na wszystko oprócz tych bezczelnych, podpitych i agresywnych pseudorolników, co utrudniają nam życie, przymilają się do Putina i blokują karetki pogotowia na naszych drogach
2024-02-23 15:03:07
sierżant_Niemyty_Wycior: różne grupy zawodowe narzekają, że mają mniej niż inne i mniej niż by chciały, nauczyciele, pielęgniarki, policjanci, lekarze itd - ale jedynie wśród tak zwanych "górników" i "rolników" jest wystraczająco chamstwa i agresji żeby posunąć się do utrudniających nam wszystkim życie zadym i awantur - i żeby było jasne, ci na drogach to ani nie prawdziwi górnicy, ani rolnicy, tylko politykierska hołota, która na grzbietach tych prawdziwych próbuje swoje własne interesy robić - a kiedy czytam o wysypywaniu z wagonów kolejowych zboża czy rzepaku z Ukrainy to mówię do prowodyrów tych ekscesów: szlag by was trafił, yebańce w gumofilcach od Putina, musicie za to zapłacić
2024-02-23 15:06:34
sierżant_Niemyty_Wycior: i prawda jest taka, że przez tę grupkę zadymiarskiej hołoty z Gorzyczek i nie tylko dziś cała Polska odwraca się od rolników i dostaje mdłości na hasło "polski rolnik"
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: