Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Beskidzka przyroda na piątkę

Ustroń, Wisła, Szczyrk, Brenna i Istebna w ramach Beskidzkiej Piątki szykują się do kolejnego przedsięwzięcia. Tym razem powstanie przewodnik turystyczny po pięknie beskidzkiej przyrody.

Badania ruchu turystycznego wykazują ze turyści w Beskidy zaglądają przede wszystkim po to aby podziwiać piękno przyrody. Dlatego też Beskidzka Piątka postanowiła wydać przewodnik po przyrodzie Beskidu i Pogórza Śląskiego. Książka ma zostać wydana w 2010 roku- Wprawdzie eksperci od samego początku zdawali sobie sprawę, że zadanie, które przed nimi stoi, nie jest łatwe, gdyż do tej pory nie została wydana żadna publikacja o podobnym charakterze – przystępnie napisany, kierowany do laików, a jednocześnie obszerny przewodnik po przyrodzie Beskidu i Pogórza Śląskiego – jednak ilość zebranego materiału okazała się zaskakująca. Prace zespołu ekspertów pokazały, że gminy Beskidzkiej 5 – Brenna, Istebna, Szczyrk, Ustroń i Wisła – to wręcz skarbnica przyrodniczych ciekawostek i osobliwości. Jednocześnie wiele informacji, które zostaną zawarte w książce, to dane dotychczas nigdzie nie publikowane, publikacja ta zatem niejako „przeciera szlaki” i jako taka może zainteresować także prawdziwych pasjonatów i badaczy przyrody.- mówi Zofia Parchańska – Puczek ze Stowarzyszenia Wspierania Inicjatyw Gospodarczych Delta Partner, które zajmuje się Beskidzką Piątką.

Publikacja ma na celu pokazanie turystom bogactwa beskidzkiej przyrody, ale również rozwijanie świadomości, że trzeba ją szanować. - Mamy nadzieję, że trwałym efektem naszego przedsięwzięcia będzie nie tylko zwiększenie poziomu wiedzy na temat przyrody naszego regionu, ale także zwiększenie wrażliwości na potrzeby środowiska naturalnego i promocja takiego rozwoju turystyki, który te potrzeby respektuje – dodaje Zofia Parchańska – Puczek.

Książka wydana zostanie w 2010 roku. Za darmo będzie można ją dostać w urzędach gmin i punktach informacji turystycznej. Wydanie jest możliwe dzięki dotacjom m.in. z Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego, Norweskiego Mechanizmu Finansowego oraz budżetu państwa.

KOD

 

źródło: ox.pl
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: