Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Beskidy zapraszają.... urzędników

Konferencje, spotkania, sympozja, wszystko z myślą o tym aby Beskidy były pełne turystów. Takich zjazdów praktycznie co miesiąc w regionie jest kilka i jak na razie w górach jest wielu... ale urzędników.

Ostatnie spotkanie odbyło się wczoraj w Wiśle. Konferencja "inni potrafili - my też!" to kolejny pomysł na ożywienie górskich terenów.

Reporter radia Bielsko Jan Bacza próbował dowiedzieć się kiedy z cyklu wykładów i szkoleń będzie jakiś konkretny efekt.

Lubomira Trojan członek zespołu projektowego "sieci" - uważa że aby przyszły efekty, ludzie muszą zacząć ze sobą współpracować.  

 

 


Idea współpracy to idea słuszna, jednak my pytamy dalej, kiedy w Beskidy przyjedzie więcej turystów i czy są szanse na rozwój infrastruktury. Władysław Heller - animator rozwoju gospodarczego Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach, odpowiada że projekty są, są też szanse na pieniądze - tylko ludzie... muszą ze sobą współpracować.

 

 


Na projekty, spotkania i szkolenia pieniądze dała unia, ta sama unia może dać pieniądze na realne i konkretne inwestycje. Krzysztofa Wilgusa wiceprezesa Regionalnej Izby Gospodarczej z Katowic cieszy fakt że wielu miejscowych gestorów uczestniczy w konferencjach. Czy spotkania można jakoś podsumować?

 

 


Miejmy nadzieję, że podczas kolejnych zjazdów, sympozjów i konferencji metody pozyskiwania środków zostaną wreszcie wypracowane, no chyba że będą to środki na kolejne konferencje...

Jan Bacza

źródło: Radio Bielsko
dodał: AK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: