Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Beskidy piękne zimą i niebezpieczne! Zobacz, co zabrać na górską wycieczkę

Jest coraz chłodniej w najwyższych partiach Beskidów pojawił się śnieg. Beskidzka Grupa Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego przypomina, by przed wycieczką dobrze przygotować się do górskiego wędrowania.


- Planując górską wycieczkę, szczególnie w zimowym okresie oceń swoją kondycję i zwróć uwagę, czy trasa jest odpowiednia dla wszystkich uczestników, sprawdź prognozę pogody, zadbaj o odpowiednie obuwie, odzież i sprzęt dostosowany do aktualnych warunków panujących w górach, przebiegu trasy i pory roku, pamiętaj o dodatkowym źródle światła,przygotuj prowiant i picie - radzą GOPR-wcy.

Co ważne warto także zadbać o naładowany telefon wraz z powerbankiem i zapisanym nr ratunkowym 985 / 601-100-300, a także pobraną wcześniej aplikacją Ratunek.

Goprowcy radzą także - Skompletuj podstawową apteczkę,przed wyruszeniem na szlak poinformuj innych, gdzie się wybierasz. Koniecznie daj znać, gdy dotrzesz do celu lub gdy Twoje plany ulegną zmianie! Apelujemy o rozwagę w górach - dodają GOPR-owcy.

KOD

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: