Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Beskid Skoczów pomaga - zbiórka dla Alanka

W trakcie meczu Beskidu Skoczów z Polonią Bytom, który odbędzie się w sobotę (05.05) o godzinie 17 na terenie Stadionu Miejskiego w Skoczowie odbędzie się zbiórka charytatywna na rzecz Alanka Serwatki, dla którego kosztowna operacja oraz długa rehabilitacja są jedyną szansą na uratowanie nóżek.

- Pomysł, dotyczący zorganizowania zbiórki pojawił się spontanicznie. Ustaliliśmy wszystko z władzami klubu i się udało, zbiórka zostanie przeprowadzona – tłumaczy Marek Kamyczek, działacz Beskidu Skoczów – zbiórka zostanie przeprowadzona na trybunach oraz wśród zawodników. Rozmawialiśmy również z przedstawicielami Polonii Bytom, którzy zorganizują zbiórkę wśród swoich zawodników i również wspomogą Alanka.

Alan Serwatka urodził się 25 maja 2016 roku, jako urocze dziecko, które niestety wyróżniało się od innych niemowlaków. Miał krótszą i wykrzywioną prawą nóżkę. Dziś różnica między długością nóg to 5,5 cm. Diagnoza to brak kości strzałkowej, czyli Fibular hemimelia (FH). W związku z tym istnieje ryzyko amputacji nóżki. Oprócz różnicy w długości nóżek chłopczyk cierpi również na niestabilność rzepki, koślawość stawu skokowego oraz kolana, a jego kość udowa również jest skrócona. W chorej nóżce posiada tylko trzy paluszki.

Chłopczyk mieszka w Czerwionce – Leszczynach. Lekarze w kraju, jako jedyne rozwiązanie wskazują amputację nóżki. Pojawiła się jednak szansa, operacja na Florydzie u Dr. Paleya, niekwestionowanego autorytetu w zakresie operacji takich schorzeń, który uratował już nóżki wielu dzieci. Jest to zabieg z wydłużeniem kości piszczelowej oraz włożeniem płytki do kości udowej, która ma umożliwić korekcję koślawości. W kolanie chłopczyka ma zostać umieszczony stabilizator, który pozwoli utrzymać je prosto. Operacja i późniejsza rehabilitacja niestety znacznie przewyższa możliwości finansowe rodziców chłopczyka, w związku z czym pojawił się pomysł na zorganizowanie zbiórki. Pomysł ten pojawił się również wśród działaczy Beskidu Skoczów i w trakcie meczu zostanie zrealizowany.

- Po zakończeniu zbiórki, w trakcie meczów w dniu 02.06, który również odbędzie się w Skoczowie, a zawodnicy Beskidu Skoczów zmierzą się z Odrą Wodzisław, chcemy zorganizować Dzień Dziecka, na który mały Alanek zostanie zaproszony, a pieniądze ze zbiórki zostaną przekazane jego rodzicom. Planujemy również w tym czasie gry i konkursy dla dzieci oraz wiele innych atrakcji. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Burmistrz Skoczowa - wyjaśnia Kamyczek

Najprawdopodobniej w ramach zbiórki zostanie zorganizowana również licytacja przedmiotów, które przekażą nam darczyńcy. Do akcji włączyli się również zawodnicy LKS Podgórze.

 

źródło: ox.pl
dodał: JS

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: