Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Będzie protest przed NFZ

Redakcja Portalu Śląska Cieszyńskiego OX.PL otrzymała z cieszyńskiego szpitala prośbę - apel. Przekazujemy go Państwu w całości.

Drodzy mieszkańcy Śląska Cieszyńskiego
 
Szpital Śląski w Cieszynie jest jedynym na Śląsku Cieszyńskim szpitalem wielospecjalistycznym. To tutaj karetka przywozi chorych w stanach nagłego zagrożenia życia. Na izbę przyjęć trafia rocznie około 45 000 pacjentów, z czego około 23 000 zostaje przyjętych na oddziały. W ostatnich latach w rozwój szpitala zainwestowano około 40 milionów zł – głównie ze środków unijnych, po to by stworzyć jeden z najnowocześniejszych szpitali na Śląsku. Wszystko, to robione jest z myślą o mieszkańcach tego regionu.
 
Niestety obecna polityka Śląskiego Oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia stanowi poważne zagrożenie dla funkcjonowania wielu oddziałów. To, co z tak wielkim trudem udało nam się zbudować może zostać zniweczone w przyszłym roku poprzez dramatycznie niskie kontrakty. Nie możemy dopuścić, by doszło do likwidacji części oddziałów i mieszkańcy naszego regionu musieli się leczyć w innych szpitalach na Śląsku. Postanowiliśmy się przeciwstawić ciągłej dyskryminacji naszego regionu przez władzę w Katowicach.
 
Nie możemy być dłużej bierni, jeśli chcemy, by szpital w Cieszynie nadal istniał. Dlatego w najbliższy poniedziałek – 19 grudnia organizujemy pikietę przed siedzibą Śląskiego Oddziału NFZ, gdzie chcemy pokazać, że zależy nam na istnieniu szpitala na Śląsku Cieszyńskim. Prosimy o wsparcie wszystkich tych, dla których nieobojętne są losy naszego regionu. Chcielibyśmy, aby oprócz ludzi związanych ze szpitalem, zaprotestowali przedstawiciele różnych grup i społeczności Śląska Cieszyńskiego. W cieszyńskim szpitalu, przecież leczą się nasze rodziny – rodzice, dzieci, a likwidacja niektórych oddziałów sprowadzi na nich realne zagrożenie w sytuacjach nagłego pogorszenia stanu zdrowia.  Jedźmy protestować teraz, by uniknąć jeżdżenia do odległych szpitali w przyszłości.
 
Zapraszamy wszystkich, najlepiej w strojach regionalnych lub mundurach służbowych. Prosimy zabrać symbole i transparenty związane z miejscem zamieszkania (np. nazwa miejscowości lub nazwa gminy, regionu). Pokażmy, całej Polsce, że Ziemia Cieszyńska też ma swoje miejsce ma mapie Śląska.

Manifestacja odbędzie się w Katowicach przed siedzibą NFZ na ul. Jankego (przy wjeździe do Katowic od strony Cieszyna) od godz. 9.30 do około 10.30.

 Z poważaniem
Dyrekcja Szpitala w Cieszynie
 
Zobacz też:
źródło: OX.PL
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: