Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Będą remonty dróg powiatowych w Hażlachu

Inwestycje drogowe od zawsze wzbudzają wiele emocji. Tym razem emocje te dotarły aż do Rady Powiatu Cieszyńskiego – Grzegorz Konieczny, Radny z Hażlacha zdecydował się na wystosowanie interpelacji do Zarządu Powiatu Cieszyńskiego, dotyczącej remontów dróg w gminie Hażlach.

Inwestycje drogowe od zawsze wzbudzają wiele emocji. Tym razem emocje te dotarły aż do Rady Powiatu Cieszyńskiego – Grzegorz Konieczny, Radny z Hażlacha zdecydował się na wystosowanie interpelacji do Zarządu Powiatu Cieszyńskiego, dotyczącej remontów dróg w gminie Hażlach.

Jak w interpelacji wskazuje radny, w budżecie powiatu na 2019 rok planowano dwie poważne inwestycje na drogach powiatowych, znajdujących się na terenie Gminy Hażlach – Obie te inwestycje wypadły z tegorocznego planu remontów. W związku z tym proszę o odpowiedź na następujące pytanie: jakie są plany, zamierzenia dotyczące remontów na drogach powiatowych w Gminie Hażlach? Czy zaniechanie planowanych inwestycji w 2019 roku (ul. Długa w Hażlachu i przebudowa skrzyżowania w centrum Pogwizdowa) było konsultowane z Wójtem Gminy Hażlach? – pyta Grzegorz Konieczny, Radny Powiatu Cieszyńskiego.

W odpowiedzi na interpelację Starosta Cieszyński Mieczysław Szczurek uspokoił wszystkich zainteresowanych remontami dróg w gminie Hażlach, wskazując, że inwestycje wcale nie zostały zapomniane, a jedynie przesunięte ze względu na opóźnienia dotyczące planów i uzyskania odpowiednich zgód – zadanie dotyczące przebudowy ul. Długiej w Hażlachu planowane było do realizacji w latach 2019-2020, z czego w tegorocznym budżecie planowane było rozpoczęcie zadania z zakładanym finansowaniem do wys. 500 tys. Zł. W związku z przedłużającym się tokiem projektowym, a co za tym idzie uzyskaniem decyzji ZRID (decyzja wydana 25 czerwca br.), nie było możliwości ubiegania się o dofinansowanie przedmiotowego zadania w dotychczasowych konkursach, W związku z tym ustalono, że w br. dokonane zostanie zlecenie jedynie częściowego zakresu robót – wyjaśnia Szczurek.

Powiat ma zamiar wywiązać się z porozumienia zawartego z Gminą Hażlach, jednak ze względu na szacunkowy koszt zadania, planowane jest ubieganie się o dofinansowanie prac ze środków zewnętrznych.  W przypadku ulicy Cieszyńskiej i Katowickiej w Pogwizdowie (skrzyżowanie w centrum miejscowości), jest to zadanie projektowe w zakresie przebudowy odcinków dróg powiatowych wraz z ich skrzyżowaniem. Zlecenie opracowania dokumentacji dla tego zadania nastąpi w II połowie br – zadanie dotyczące przebudowy skrzyżowania w centrum Pogwizdowa nadal znajduje się w budżecie powiatu – uspokaja Szczurek.

 

Pełna treść interpelacji i odpowiedzi dostępna tutaj.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: