Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Będą nowe książki

W gminie Strumień niebawem dzieci i młodzież korzystać będą mogły z nowych książek. Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa dotarł do Szkoły Podstawowej im. Powstańców Śląskich w Strumieniu, Przedszkoli w Strumieniu, Drogomyślu i Pruchnej.

- Wśród szkół i przedszkoli zakwalifikowanych do objęcia wsparciem finansowym w ramach Priorytetu 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025” znalazły się placówki  z Gminy Strumień. I tak dotację z ww. programu otrzymają: Szkoła Podstawowa im. Powstańców Śląskich w Strumieniu (kwota wsparcia: 12 tys. zł), Przedszkole w Strumieniu (kwota wsparcia: 3 tys. zł), Przedszkole w Drogomyślu (kwota wsparcia: 3 tys. zł) i Przedszkole w Pruchnej (kwota wsparcia: 2,5 tys. zł) – informuje gmina Strumień.
 
W ramach wsparcia finansowego każda z placówek wzbogaci swoje księgozbiory o nowości wydawnicze dedykowane dla dzieci i młodzieży. Dodatkowo, szkolna biblioteka w SP Strumień zakupi również wyposażenie takie jak regały, sprzęt komputerowy wraz z czytnikami i niezbędnym oprogramowaniem.

 Głównym celem programu jest promowanie czytelnictwa, będą więc spotkania dzieci i młodzieży z autorami książek, czytanie bajek i wybranych pozycji z literatury dziecięcej przez nauczycieli lub zaproszonych gości w tym rodziców, organizowanie i zachęcanie podopiecznych do udziału w konkursach wiedzy, recytatorskich czy plastycznych nawiązujących tematyką do literatury.
 
- Zachęcam do śledzenia informacji przekazywanych przez gminne placówki , które uczestniczą w  Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa oraz do czynnego udziału i współpracy z gronem pedagogicznym w ramach podejmowanych działań – zaprasza Burmistrz Strumienia Anna Grygierek.

 

KOD

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: