Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Będą gwizdać na nabożeństwie

Igrzyska Olimpijskie w Londynie już tuż, tuż. Ksiądz Jan Byrt z Parafii Ewangelickiej w Szczyrku Salmopolu, chce aby podobnie jak EURO 2012 igrzyska miały wymiar ekumeniczny i duchowy.

W niedzielę 29 lipca o godz. 11.00 w Parafii Ewangelickiej w Szczyrku odbędzie się ekumeniczne nabożeństwo z okazji rozpoczęcia Igrzysk Olimpijskich w Londynie.

Chcemy wspólnie prosić Boga o błogosławieństwo dla naszej reprezentacji i całego przebiegu Igrzysk Olimpijskich w Londynie. Nabożeństwo odbędzie się pod hasłem „Ubierzmy bożą drużynę olimpijską”. Z tej okazji zbieramy koszulki od ciekawych i znanych osób – zdradza ka. Jan Byrt. Pastor otrzymał koszulki od Polskiego Komitetu Olimpijskiego, Jerzego Buzka, Danuty Hibner, Jarosława Kalinowskiego, burmistrza Wisły - Jana Poloczka, Danuty Rabin - wójt Istebnej, Jacka Krywulta - prezydenta Bielska-Białej, Jana Olbrychta, Małgorzaty Handzlik, Marka Migalskiego i Bogdana Marcinkiewicza oraz od Aleksandry Trybuś i Czesława Gluzy.

Ponadto do wiernych trafią też gwizdki. Wspólnie zagwizdamy na nichw Beskidach przed rozpoczęciem meczu reprezentacji polskich siatkarzy podczas  Igrzysk Olimpijskich w Londynie – dodaje ks. Jan.

 

KOD

źródło: OX.PL
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: