Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Spotkanie z Eleną Aleksandrowną Czefranową

W miniony wtorek (24 lipca) w Bibliotece Miejskiej w Cieszynie gościła Elena Aleksandrowna Czefranowa, profesor nauk prawnych, zasłużony prawnik Federacji Rosyjskiej, a także prorektora Rosyjskiej Akademii Prawa Ministerstwa Sprawiedliwości Federacji Rosyjskiej.

W siedzibie Biblioteki Miejskiej w Cieszynie odbyło się spotkanie z profesor Eleną Aleksandrowną Czefranową, prorektorem Rosyjskiej Akademii Prawa Ministerstwa Sprawiedliwości Federacji Rosyjskiej, a także autorką wielu prac z zakresu prawa rosyjskiego.

Lipcowe spotkanie, które było okazją do  wysłuchania opowieści o współczesnej Rosji, a także o drogach, którymi dzisiejsza Federacja Rosyjska podąża „zwabiło” do Biblioteki Miejskiej w Cieszynie wielu słuchaczy. Organizatorzy spotkania z Eleną Aleksandrowną Czefranową przyznają, że nie spodziewali się aż takiej frekwencji.

Wizyta pani Eleny różniła się od tych, które do tej pory organizowane były w cieszyńskiej Bibliotece. Tym razem nie było to wydarzenie krajoznaczo-podróżnicze, podczas którego uczestnicy „odwiedzają” różne kraje pod kątem atrakcji turystycznych. Wtorkowy wykład miał charakter zdecydowanie polityczny i opowiadał o sytuacji w Rosji, w której mieszka i pełni ważną funkcję  Elena Aleksandrowna Czefranowa.

Ciekawie i emocjonująco – tak w dwóch słowach można podsumować spotkanie z gościem Biblioteki Miejskiej, która podczas wykładu pt.: „Jaką drogę wybiera dziś Rosja…” przedstawiła swój pogląd na wiele spraw i panujących tam sytuacji. - Dziękuję wszystkim i każdemu z osobna, za to, że w tak upalny dzień przyszedł tu i zainteresował się krajem z którego pochodzę – podkreśliła rozpoczynając opowieść  o współczesnej Rosji.

Warto podkreślić, że Elena Aleksandrowna Czefranowa jest autorką ponad stu publikacji naukowych, w tym również podręczników z zakresu prawa gospodarczego i rodzinnego. Swego czasu prowadziła wykłady na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Białymstoku, w cieszyńskiej Bibliotece gościła po raz pierwszy. Wizyta była dla niej również okazją do odwiedzenia swoich krewnych w Cieszynie.

 

Barbara Stelmach-Kubaszczyk

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: