Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Bańka dla prezydenta

To już tradycja. W sobotę jak co roku z Parafii Ewangelickiej ze Szczyrku wysłano bańkę na drzewko wigilijne dla Prezydenta RP . - Chcemy aby dotarła jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia do Prezydenta RP Andrzeja Dudy - informuje ks. Jan Byrt.

Bańka jest szklana i została wykonana na Jubileusz 500 lat Reformacji ( 1517-2017 ). Jest biała a na niej  ręcznie namalowany jeden z symbolów reformacji czyli "Róża Lutra" a z drugiej strony daty  (1517-2017) .

- W swojej symbolice Róża Lutra  przekazuje  wiele prawd Reformacji. W jej środku znajduje się czarny krzyż. Ma on zawsze przypominać, że wiara w Ukrzyżowanego może usprawiedliwiać. Sprawiedliwy żyje z wiary w Ukrzyżowanego. Chrystus ukrzyżowany ma być główną treścią życia i myślenia człowieka. Krzyż umieszczony jest w czerwonym sercu. To symbolizuje, że droga Jezusa na krzyż była drogą miłości. Serce spoczywa w środku białej róży, która wskazuje na to, że wiara przynosi radość, pociechę i pokój, gdyż kolor biały jest kolorem  wszystkich aniołów. Róża spoczywa na niebieskim tle. Kolor ten symbolizuje przyszłą radość w niebie. Całość otacza złoty pierścień, którego kształt bez początku i końca przypomina, że sprawiedliwość w Królestwie Bożym trwać będzie wiecznie. W pierścień wpisane jest zawołanie “vivit” – On żyje. W ten sposób jeszcze raz zostało podkreślone, że Chrystus zmartwychwstał i żyje. – opisuje prezent dla prezydenta duchowny.

Specjalna bańka została wykonana przez artystkę Ewę Lazar z Wisły,  - Wierzę, że   znajdzie się dla niej jeszcze miejsce wśród wielu ozdób  na drzewku wigilijnym Prezydenta RP Andrzeja Dudy  - dodaje Byrt.

(red)
 

źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

5
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2016-12-11 21:23:43
Przepierón: SUPER, ciekaw jestem czy w ogóle dotrze do prezydenta czy ją w drodze jakiś Misiewicz do kosza wyrzuci.
2016-12-12 09:03:40
paulus601(dawny paulus60): Z tytułu można by wnioskować, że prezydent dostanie okrągły milion albo naczynie na mleko. Gdyby napisać, że dostanie bombkę, to mógłby z tego wyniknąć poważny problem.......
2016-12-12 12:07:09
as355: Przekazanie jakie wysłał ks.Byrt jest wrzystkim znane ; vivit; i to jest jeden z fundamentów wiary.
2016-12-12 16:07:56
krzysztof.mm: OX się cyka nawet bombkę nazwać po imieniu..
2016-12-12 22:32:59
krokusik: Bombka w tęczowych kolorach. Ale jaja. Może to zemsta za rok reformacji?
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: