Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Balansują w Jaworzu!

Zakończył się II etap prac przy tzw. „balance parku” w Jaworzu. To miejsce na aktywność fizyczną dostępne dla wszystkich i bezpłatne.

W ostatnich dniach do użytku oddano rozbudowaną strefę aktywności fizycznej w Jaworzu Nałężu – tzw. „balance park”. Jak informują jaworzańskie władze, w 2022 roku zrealizowano pierwszy etap tzw. „balance parku”, a teraz zakończono II etap prac. W 2022 roku strefa aktywności fizycznej zyskała układ trapezowy, a po rozbudowie ma kształt heksagonu.

- Strefa jest ogólnodostępna i bezpłatna. „Balance park” to rodzaj bezpiecznego, niskiego parku linowego dostępnego dla dorosłych, młodzieży oraz dzieci już od 3. roku życia. Jaworzański park otrzymał przeszkody o różnym stopniu trudności. Pokonywanie przeszkód daje uczestnikom wiele satysfakcji, jak również podnosi ich sprawność fizyczną oraz koordynację ruchową. Ważną zaletą „balance parku” jest brak konieczności używania sprzętu alpinistycznego oraz możliwość jego użytkowania bez żadnego nadzoru – opisują włodarze gminy.

Projekt został zrealizowany przez Stowarzyszenie Jaworze-Zdrój i współfinansowany był ze środków Unii Europejskiej oraz z dotacji przekazanej przez Gminę Jaworze.

 

NG/mat.pras.

źródło: ox.pl
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: