Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Autorka Cukierni Pod Amorem w Cieszynie

W najbliższy czwartek (21 czerwca) w Bibliotece Miejskiej w Cieszynie gościć będzie Małgorzata Gutowska-Adamczyk, autorka ''Cukierni Pod Amorem''.

To będzie prawdziwa gratka dla miłośników literatury, już jutro (czwartek) gościem cieszyńskiej biblioteki będzie Małgorzata Gutowska-Adamczyk autorka trzytomowej sagi „Cukiernia Pod Amorem”.

Na spotkanie autorskie z Małgorzatą Gutowską-Adamczyk zaprasza Biblioteka Miejska w Cieszynie. - Serdecznie zapraszamy 21 czerwca o godzinie 17.00 do sali inferencyjnej na drugim piętrze. Gościem spotkania będzie Małgorzata Gutowska- Adamczyk - pisarka, historyk teatru, scenarzystka filmowa i dziennikarka. Pracowała także jako nauczyciel języka polskiego i łaciny...– wyjaśnia Magdalena Strządała z BM w Cieszynie - Miłośnikom literatury znana jest przede wszystkim jako autorka trzytomowej sagi „CUKIERNIA POD AMOREM”. Opowieść o rodach Zajezierskich, Cieślaków i Hryciów skrywa w sobie pasjonujące postacie silnych kobiet, wielkie namiętności i rodzinne tajemnice. Jest wędrówką po szlacheckich dworkach oraz współczesnej polskiej prowincji.

Pani Małgorzata jako pisarka debiutowała w 2002 roku powieścią dla młodzieży "110 ulic". Napisała między innymi: „Niebieskie nitki”, „220 linii”, „Serenada, czyli moje życie niecodzienne”. W 2008 roku książka "13. Poprzeczna" zyskała tytuł Książki Roku 2008 w kategorii "literatura".

Największy rozgłos zapewniła autorce jednak seria "Cukiernia pod Amorem". Na specjalnych blogach czytelnicy wymieniają się opiniami o książce, a nawet zdradzają rodzinne opowieści i ciekawostki. W dorobku Małgorzaty Gutowskiej-Adamczyk znalazły się także scenariusze do seriali: "Tata, a Marcin powiedział", "Rodziców nie ma w domu", „Pokój na czarno”, "Na Wspólnej"...

Biblioteka Miejska 21 czerwca 2012 o godz. 17.00 (ul. Głęboka 15, sala konferencyjna, II piętro). Wstęp wolny

(Barbara Stelmach-Kubaszczyk)

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: