Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Leszczyna w Ogrodzie

Z dnia na dzień bogaci się Ogród Reformacji powstający pod Kotarzem. Ostatnio posadzono kolejne drzewo. Tym razem jest to leszczyna sadziły ją dzieci i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej z Jaworzna.

Czerwona leszczyna zdobi Ogród Reformacji.   –  To bardzo fajna sprawa, że nauczyciele się dowiadują o Ogrodzie Reformacji i chcą przyjechać z dziećmi i dowiedzieć się czegoś więcej o Parafii Ewangelickiej w Szczyrku i 500-leciu Reformacji. Zachowanie nauczycieli bardzo cieszy, że dzieci od najmłodszych lat uczą się tolerancji i ekumenizmu, ponadto miłości do bliźniego i przyrody – mówi ks. Jan Byrt, proboszcz parafii Ewangelickiej w Szczyrku-Salmopolu. 

To już kolejne takie spotkanie w Ogrodzie Reformacji. Po każdym z nich ten niecodzienny Eden rozkwita w coraz nowsze rośliny. – Zostaje zawsze namacalny dowód pobytu czyli drzewko w Ogrodzie Reformacji tym razem pozostało drzewko, które jeszcze nikt w Ogrodzie Reformacji nieposadził czyli czerwona leszczyna. To było pierwsze drzewko, które dzieci posadziły w swoim życiu – zaznacza ksiądz Jan.

KOD

źródło: OX.PL
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: