Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Autobusem bez biletu

22 września to dzień bez samochodu. W tym roku Cieszyn zachęca mieszkańców do tego, by pozostawili swoje cztery kółka na przydomowych parkingach i skorzystali z komunikacji miejskiej. Oczywiście za darmo...

Europejski dzień bez Samochodu to międzynarodowa kampania ekologiczna obchodzona 22 września i wieńcząca Tydzień Zrównoważonego Transportu.

W najbliższą sobotę (22.09.2012) będziemy mieli okazje skorzystać z darmowej komunikacji miejskiej. Jeśli jutro wybierasz się do pracy, na zakupy, do znajomych...pozostaw swój samochód na przydomowym parkingu i wybierz miejski autobus. Nie musisz mieć ważnego biletu.

 - Zachęcamy zmotoryzowanych mieszkańców Cieszyna, aby jutro, 22 września pozostawili swoje samochody na przydomowych parkingach i do pracy wybrali się komunikacją miejską. W tym dniu można podróżować bez biletu, wystarczy mieć przy sobie aktualny dowód rejestracyjny swojego pojazdu oraz dowód osobisty – wyjaśnia Edyta Subocz rzecznik prasowy cieszyńskiego ratusza.

Europejski dzień bez Samochodu w Polsce obchodzony jest od dziewięciu lat. Niewątpliwie dzień ten stanowi zachętę, by z samochodu przesiąść się na przykład na rower, lub drogę przemierzyć pieszo.

 

Barbara Stelmach-Kubaszczyk
 

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: