Asysta Wałęgi w derbach

Jastrzębscy hokeiści świętują zwycięstwo w derbowym starciu nad GKS-em Katowice – 5:2. Po raz kolejny dał o sobie znać Kamil Wałęga – zebrzydowianin przypisał sobie jedno oczko do punktacji kanadyjskiej.

- Uważam, że jesteśmy dobrze przygotowani do tego sezonu, mimo przerwy spowodowanej koronawirusem. Staramy się być jednak gotowi na każdy mecz – przyznał Kamil Wałęga dla hokej.net, po ostatnim wygranym spotkaniu z Cracovią, w którym strzelił bramkę oraz zanotował dwie asysty (pisaliśmy tutaj).

W dzisiejszym starciu Wałęga zanotował siódmą asystę w obecnej edycji Polskiej Hokej Ligi. Podanie zebrzydowianina miało kluczowy wpływ na przebieg spotkania z Katowicami. Tuż przed końcem pierwszej tercji 20-latek asystował przy wyrównującym trafieniu Marcina Horzelskiego.

Zawodnicy JKH GKS, głównie za sprawą Zackary'ego Phillipsa, wywieźli komplet punktów z Katowic – Kanadyjczyk skompletował hat-tricka. Dla podopiecznych Roberta Kalabera, którzy zajmują trzecie miejsce w ligowej tabeli, to trzecie zwycięstwo z rzędu, a Kamil Wałęga ma obecnie na koncie dwa gole oraz siedem asyst.