Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Antosia z Szansą na Sukces

Ma 11 lat i wielki talent. Antosia Kraszewska z Cieszyna już w najbliższą niedzielę wystąpi w programie „Szansa na Sukces – Eurowizja Junior 2022”.

Część naszych Czytelników zna Antosię z wiosennej edycji programu The Voice Kids 5, gdzie śpiewała w drużynie Dawida Kwiatkowskiego. Choć nie udało się jej wejść do ścisłego finału, przeżyła tam wielką przygodę i nabyła scenicznego doświadczenia. Antosia śpiewa nie tylko w telewizji – można usłyszeć ją również na lokalnych imprezach, np. ostatnio występowała na Dniach Istebnej przed zespołem Pectus.

Przed jutrzejszym występem w telewizji, postanowiliśmy zadać Antosi kilka pytań.

 

Natasza Gorzołka: Od kiedy śpiewasz?

Antosia Kraszewska: Zaczęłam śpiewać od najmłodszych lat. Szczerze to nie pamiętam dokładnie od kiedy. Rodzice opowiadają mi, że nuciłam już pierwsze melodie, zanim zaczęłam mówić.

 

NG: - Jakie piosenki najchętniej śpiewasz, a jakiej muzyki słuchasz?

Antosia: - Najchętniej sięgam po utwory w stylu pop, jazz lub soul ale w repertuarze mam także liczne utwory patriotyczne czy ludowe. Najczęściej wybieram piosenki w języku polskim i angielskim ale zdarzyło mi się sięgać po utwory w języku francuskim, czy w języku niemieckim. Moimi ukochanymi  wykonawcami są: Ava Max, Anika Dąbrowska, Dawid Kwiatkowski oraz Angelica Hale.

 

NG: - Pierwszy występ na scenie?

Antosia: - Pierwsze moje występy zaczęły się od rodzinnych uroczystości, urodzin, czy wesel. Później zaczęłam brać udział w przeróżnych konkursach przeznaczonych dla przedszkolaków, a że sprawiało mi to wiele frajdy i radości zaczęłam podążać w tym kierunku, coraz dalej i dalej, aż dotarłam ostatnio do udziału w The Voice Kids i Szansie na sukces.

 

NG: - Gdzie się uczysz śpiewu?

Antosia: - Do jedenastego roku życia w zasadzie nigdzie, podglądałam i podsłuchiwałam starsze koleżanki i dojrzałe wokalistki. Dopiero teraz od niedawna chodzę na prywatne lekcję.

 

NG: - Jakie masz plany? Co byś chciała robić w przyszłości? Jakie masz największe muzyczne marzenie?

Antosia: - Marzę o wydaniu swojego debiutanckiego singla, a poza tym to myślę, że jak każdy nastolatek, chcę skończyć szkołę, tą ogólnokształcącą i muzyczną, którą kontynuuję od tego roku w drugim stopniu. No, a później jakieś dobre studia, a jak przy okazji uda się wystąpić na scenie eurowizji to wcale się nie pogniewam.

 

NG: - Co oprócz śpiewu Cię pasjonuje? Jakie masz zainteresowania?

Antosia: - Poza muzyką interesuję się psychologią, lubię także jeździć na rowerze i rolkach. W wolnym czasie uwielbiam grać  w siatkówkę.

 

NG: - Muzyka jest dla mnie…

Antosia: - Muzyka jest dla mnie całym moim życiem, każdą moją myślą, każdym moim  tchnieniem i chwilą. Muzyka to cała ja.

 

NG: - Jak wspominasz występy  w Voice Kids? Czego się tam nauczyłaś? Czy po programie pojawiły się jakieś ciekawe propozycje?

Antosia: - Zgłaszając się do programu  myślałam sobie w jakiej drużynie ewentualnie chciałabym być, muszę przyznać, że od początku kierowałam się w stronę Dawida, no i jak już wiadomo, udało się. Spotkanie z artystą takim jak Dawid Kwiatkowski było czymś wspaniałym, chociaż pojawiły się pewne obawy i wątpliwości, jak to wszystko będzie. Jak się okazało Dawid jest ciepłym i bardzo miłym człowiekiem, każde spotkanie z nim  to przecudowne doświadczenie, a także  czas, w którym usłyszałam wiele cennych uwag dotyczących śpiewania, ale i nie tylko, ponieważ udział w programie to także ruch na scenie czy współpraca z zespołem. Emocje związane z nagraniami w studio sięgały zenitu. Wrażenia były tak ogromne, że trudno znaleźć słowa by je opisać. Śpiewanie do trzech odwróconych foteli było jednorazowym niezapomnianym przeżyciem, a bitwy czy sing off to już był szczyt moich marzeń.

Po programie oczywiście pojawiło się o wiele więcej propozycji, aby zaśpiewać tu czy tam, wśród nich najciekawszymi występami był support przed Cleo i zespołem Pectus, ale także występ na Zamku Królewskim w Warszawie czy Śląskim Urzędzie Wojewódzkim. Parę razy dostałam zaproszenie na występy jako gość specjalny, na finałowe gale konkursów czy różnych inventów, nie ukrywam że to bardzo miłe i przyjemne doświadczenie.

 

NG: - Jeśli nie będziesz pracować jako muzyk/piosenkarz, jaki inny zawód byś wybrała?

Antosia: - Jeśli nie muzyk/ piosenkarz myślę, że zostałabym psychologiem dziecięcym, gdyż umiem rozwiązywać konflikty i godzić skłóconych ludzi, zawsze gdy jest ktoś smutny pocieszam go .

 

NG: -  Czemu bierzesz udział w Szansie na Sukces?

Antosia: - Szansa na sukces to można powiedzieć efekt The Voice Kids, ponieważ do eliminacji zostałam zaproszona. Tak czy inaczej od zawsze moim marzeniem było wystąpienie na eurowizji junior, a to jedyna szansa do wzięcia udziału w tym niesamowitym przedsięwzięciu. Jak już wspominałam chciałabym sięgać coraz dalej i dalej, dlatego zdecydowałam się wziąć udział w kolejnym programie.

 

NG: - Życzę powodzenia i dziękuję za wywiad.

 

Antosi możemy kibicować już jutro, kiedy w TVP 2 zobaczymy trzeci odcinek formatu Szansa na Sukces. Eurowizja Junior 2022. Jury w składzie: Ida Nowakowska, Michał Wiśniewski, Ala Tracz oraz Marek Sierocki wybierze finalistów. W ostatnim półfinale siedem młodych talentów wykona hity eurowizyjne, a  Antosia Kraszewska piosenkę Save Your Kisses For Me.

Szansę na Sukces. Eurowizja Junior 2022 pokaże TVP 2 o 15:15, a będzie można ją oglądać również za pośrednictwem vod.tvp.pl.

Po ubiegłorocznym zwycięstwie Maleny z piosenką Qami Qami, Armenia została gospodarzem Eurowizji Junior 2022. Konkurs odbędzie się po raz dwudziesty. Reprezentanci w wieku od 9 do 14 lat zaprezentują się 11 grudnia w finale przeprowadzonym w Demirczian Arena w Erywaniu.

 

Antosię można obserwować na Instagramie: https://www.instagram.com/antosia.kraszewska/

 

Wywiad z Antosią przeprowadzony przez Jacka Porzyckiego można zobaczyć TUTAJ.

 

NG

źródło: ox.pl
dodał: NG
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: