Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Anioły na Balu w Cieszynie

W przyszły czwartek (22 stycznia) dzieci będą bawić się na ''Balu Aniołów'', organizowanym w Domu Narodowym przez Klub Soroptymist International. Impreza będzie świetną okazją na zapoznanie się małych integracyjnych wychowanków różnych szkół i ośrodków..

Międzynarodowa Organizacja Soroptymist International Klub w Cieszynie znana jest przede wszystkim z działań na rzecz ochrony i promocji kobiet. – Podejmowane inicjatywy mają stwarzać możliwości poprawy życia i warunków pracy kobiet i dziewcząt. Działania na rzecz społeczności lokalnej przynoszą wymierne efekty, a członkiniom Klubu dają wiele satysfakcji – mówi Halina Małaszkiewicz, prezydent Klubu.

Cieszyńskie Soroptymistki wychodzą również z inicjatywą do innych środowisk - Klub w Cieszynie jest pomysłodawcą i organizatorem balu dla integracyjnych dzieci z cieszyńskich szkół podstawowych oraz dzieci z placówek szkolno-wychowawczo-rewalidacyjnych powiatu cieszyńskiego. Impreza ma charakter integracyjny i pozwoli na spotkanie się dzieci, które na co dzień uczą się w różnych ośrodkach i szkołach. Impreza, o której mowa to „Bal Aniołów”. Odbędzie się on już 22 stycznia w COK „DOM NARODOWY”, który jest współorganizatorem balu i otwiera swoje podwoje dla około stu zaproszonych dzieci.

W celu organizacji Balu, Stowarzyszenie nawiązało współpracę z licznymi partnerami i wolontariuszami, którzy zadeklarowali pomoc przy realizacji tak dużego przedsięwzięcia. Wśród nich są nauczyciele i wychowawcy ze szkół i ośrodków, instruktorzy harcerscy i harcerze, młodzież szkolna i studenci. – Wyrażamy uznanie dla wszystkich, którzy tak mocno zaangażowali się w realizację projektu. Pozyskaliśmy wielu nowych przyjaciół i sympatyków, a działanie skierowane do dzieci niepełnosprawnych spotkało się ze zrozumieniem i wsparciem ze strony mieszkańców i firm cieszyńskich mówi Halina Małaszkiewicz.

– Dobra zabawa, poczęstunek, a na koniec słodki upominek sprawią niewątpliwie radość wszystkim dzieciom. Ta radość, uśmiech będą najlepszym podziękowaniem dla wszystkich darczyńców – dodaje Halina Małaszkiewicz.


(red)

źródło: ox.pl/mat. pras.
dodał: LB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: