Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

ANIME w szpitalnej galerii

Kagu pod tym pseudonimem kryje się nastolatka, uczennica cieszyńskiego liceum, która od wielu lat jest zafascynowana japońską animacją. Jej wystawę można oglądać w galerii Szpitala Śląskiego w Cieszynie.

Prace młodej artystki można oglądać przez cały wrzesień w „Galerii Zmiennej” Szpitala Śląskiego w Cieszynie. Wystawa nosi tytuł  „Anime – moja wyobraźnia”.

Nastolatka zafascynowana japońską animacją tworzy rysunki z fantastycznego świata, opierającego się na magii. To wyimaginowane postaci małych bohaterów, robotów i zwierząt. Aktualnie tworzy swój pierwszy komiks. KAGU to samorodny talent o wielu zainteresowaniach; grafika, muzyka, śpiew, fotografia. - Jestem otwartą optymistką, kocham zwierzęta, pieczenie zakalców oraz gotowanie risotto i leczo. – mówi o sobie artystka

"Galeria zmienna" znajduje się w Zespole Poradni Specjalistycznych Szpitala Śląskiego w Cieszynie. Wstęp bezpłatny.

(red/mat.pras.)

* Anime to charakterystyczna animacja, spopularyzowana przez japońskich rysowników; czarodziejki z księżyca, zwierzęta o ludzkich cechach, roboty z arsenałem broni przybierające różnorodne kształty, mroczne klimaty, walka o odzyskanie wolności.
 

źródło: ox.pl/mat.pras.
dodał: CR

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: