Anaboliki za ponad 670 tysięcy złotych

122 tysiące sztuk różnego rodzaju sterydów anabolicznych, których wartość oszacowano na 672 tysięcy złotych ujawnili funkcjonariusze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej.

5 lutego w Cieszynie podczas rutynowej kontroli, prowadzonej na międzynarodowych szlakach komunikacyjnych, funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Bielsku – Białej zatrzymali samochód na słowackich numerach rejestracyjnych.

- W pojeździe ujawniono pięć dużych toreb, w których znajdowało się 122 tysiące sztuk różnego rodzaju sterydów anabolicznych w postaci ampułek, kapsułek i tabletek. 44 - letni obywatel Słowacji, który przewoził anaboliki został zatrzymany. Posiadanie i obrót tego rodzaju medykamentami na terenie Polski wymaga odpowiedniego zezwolenia albo, jak w przypadku niektórych ujawnionych sterydów, jest na terenie Polski zabroniony – relacjonuje mjr SG Katarzyna Walczak, Rzecznik Prasowy Komendanta Śląskiego Oddziału Straży Granicznej

Za popełnienie przestępstwa przewidzianego w art.124 ustawy z dnia 6 września 2001 roku Prawo farmaceutyczne zatrzymanemu Słowakowi grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Mundurowi będą teraz pracować na wyjaśnieniem źródło pochodzenia zabezpieczonych anabolików. Będą także ustalać potencjalnych odbiorców nielegalnego towaru.

(red.)

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją