Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Anaboliki za ponad 670 tysięcy złotych

122 tysiące sztuk różnego rodzaju sterydów anabolicznych, których wartość oszacowano na 672 tysięcy złotych ujawnili funkcjonariusze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej.

5 lutego w Cieszynie podczas rutynowej kontroli, prowadzonej na międzynarodowych szlakach komunikacyjnych, funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Bielsku – Białej zatrzymali samochód na słowackich numerach rejestracyjnych.

- W pojeździe ujawniono pięć dużych toreb, w których znajdowało się 122 tysiące sztuk różnego rodzaju sterydów anabolicznych w postaci ampułek, kapsułek i tabletek. 44 - letni obywatel Słowacji, który przewoził anaboliki został zatrzymany. Posiadanie i obrót tego rodzaju medykamentami na terenie Polski wymaga odpowiedniego zezwolenia albo, jak w przypadku niektórych ujawnionych sterydów, jest na terenie Polski zabroniony – relacjonuje mjr SG Katarzyna Walczak, Rzecznik Prasowy Komendanta Śląskiego Oddziału Straży Granicznej

Za popełnienie przestępstwa przewidzianego w art.124 ustawy z dnia 6 września 2001 roku Prawo farmaceutyczne zatrzymanemu Słowakowi grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Mundurowi będą teraz pracować na wyjaśnieniem źródło pochodzenia zabezpieczonych anabolików. Będą także ustalać potencjalnych odbiorców nielegalnego towaru.

(red.)

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować: