Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Amfiteatr priorytetem  

Rozbudowa zaplecza amfiteatru jest dla samorządu Wisły priorytetem. Na przetarg, który miał wyłonić wykonawcę, wpłynęła jedna oferta. Firma z Knurowa zaproponowała 8,38 mln złotych. Tymczasem miasto jest w stanie przeznaczyć na ten cel 5 mln zł. W tej sprawie spotkały się już komisje Rady Miejskiej w Wiśle.  

 

Obecnie na zapleczu amfiteatru jest ciasno. Remontu wymaga także dach. Modernizacja przewiduje m.in.  podniesienie obiektu o jedną kondygnację. W przyszłości to tutaj stałą siedzibę będzie miało Wiślańskie Centrum Kultury, które  działa w trzech niewielkich pomieszczeniach. Zaplanowano również salę wystawową, gdzie prezentowana ma być historia Tygodnia Kultury Beskidzkiej.

Tomasz Bujok, burmistrz Wisły powiedział, że we wtorek odbyło się zebranie połączonych komisji rady. - Wstępnie zaktualizowaliśmy wydatki budżetowe. Być może – za zgodą strony rządowej - będziemy zmuszeni nieco ograniczyć zakres zadania, ale chcielibyśmy jednak zawrzeć umowę; nie czekać już. – wyjaśnił.

 Na razie oferta firmy z Knurowa będzie dokładnie badana. - Żeby zawrzeć umowę musi ona spełniać wymogi formalne. To będziemy teraz sprawdzać. Jeśli je spełnia – podpiszemy umowę, a jeśli nie – przetarg zostanie unieważniony i jeszcze raz ogłoszony. – wyjaśnił burmistrz.

 Wydanie większych pieniędzy na rozbudowę amfiteatru może oznaczać, że samorząd będzie zmuszony zrezygnować z innych, planowanych inwestycji. W tym do rozbudowy sali gimnastycznej przy szkole w Wiśle Malince. Na tą inwestycję gmina dostała z Polskiego Ładu dofinansowanie w kwocie 5 mln złotych.

(ach) 

 

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2022-06-29 14:32:51
utopiec: Tak przy okazji. W Skoczowie nie ma amfiteatru i jakoś się udaje. Chociaż swego czasu był w parku nad Wisłą.
2022-06-29 17:32:17
ciotka matylda: Jest sposób na uzyskanie dotacji! Wystarczy zwrócić się do ministra kultury o dofinansowanie na budowę amfiteatru im.Braci Kaczyńskich! Rozdęte EGO Glińskiego jest gwarantem otrzymania pieniędzy!
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: