Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Heklowanie na ekranie

Koronczarki z Koniakowa nie marnują czasu. Heklują nawet w autobusie do Warszawy. - Taka niespodzianka. Nasza ekipa zakwalifikowała się do eliminacji programu MamTalent w TVN i właśnie trwają nagrania w Warszawie. Stres jest ogromny. - napisała na profilu społecznościowym Lucyna Ligocka-Kohut, założycielka Centrum Koronki Koniakowskiej.

 

 

W rozmowie z portalem ox.pl Lucyna Ligocka-Kohut podkreśliła, że panie z Trójwsi w programie „będą oczywiście heklować”.- Skoro mamy  w tej dziedzinie rekord Polski, to postanowiłyśmy go pokazać w programie „Mam Talent”. Takie talenty do heklowania nie zdarzają się nigdzie indziej. Spotkać je można tylko u nas. Stąd taki pomysł, aby spróbować swoich sił w „Mam talent”. - dodała Ligocka-Kohut.

Na razie koronczarki przeszły z powodzeniem pierwszy etap kwalifikacji.

Centrum Koronki Koniakowskiej powstało w 2019 roku, ale dziś jest jednym z najbardziej znanych miejsc w Beskidach. Tu można nie tylko poznać historię heklowania, podziwiać koniakowskie koronki, ale i wziąć udział w warsztatach, a także kupić m.in. serwety, biżuterię i wiele innych pamiątek, wykonanych misternie przez miejscowe koronczarki.

„Mam talent” po raz pierwszy wyemitowany został w 2008 roku na antenie TVN. Program wzorowany jest na brytyjskim formacie Go Talent.

(ach)

 

 

 

 

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

4
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2022-06-29 12:10:08
GusGus: Trzymam kciuki. Obawiam się jednak, że ta zacna umiejętność mimo, że o wiele bardziej wartościowa od ,, umiejętności'' większości występujących w tym programie, jest zbyt mało widowiskowa i może nie przebić się przez ten chłam który tam jest prezentowany. Obym się mylił. Natomiast bardzo mnie niepokoi wybór stacji. Istebnianie w TVN?! Coś się mi wydaje, że to się dobrze nie skończy. Do gminy czy ministerstwa, po dofinansowanie, to chyba już nie macie sie po zwracać.
2022-06-29 13:09:25
św. Patryk.: Gus kto wie, może i jest w tej gminie paru normalnych, uczciwych i przyzwoitych?
2022-06-29 13:16:13
GusGus: Nie może ale są i jest ich całkiem sporo. Ale przecież ja nie o tym pisałem. Obecna władza w Gminie Istebna raczej pro TVN-owska nie jest. Wręcz przeciwnie.
2022-06-29 15:50:44
Boska Adela: ja znam dwóch
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: