Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Akademicki Escape Room

W piątek (31.01.2020) na Wydziale Sztuki i Nauk o Edukacji cieszyńskiej filii Uniwersytetu Śląskiego odbyło się oficjalne otwarcie edukacyjnego Escape Roomu, który został przygotowany w ramach projektu „Kierunek Cieszyn!”, pod wodzą dr Szymona Godawy. Już wkrótce do uczelnianego Escape Roomu mają zostać zaproszeni uczniowie cieszyńskich szkół średnich.

Escape Room powstał w ramach projektu "Space with no limits”. Poza dobrą zabawą, którą zapewnia szukanie wyjścia, ma również podnosić świadomość młodych ludzi dotyczącą niepełnosprawności. Podczas pobytu w Escape Roomie uczestnicy zabawy poznają, jakie ograniczenia pociąga za sobą niepełnosprawność, będą musieli zmierzyć się z różnego rodzaju trudnościami i komplikacjami. 

- Znajdujecie się w przestrzeni kosmicznej, na stacji badawczej doszło do katastrofy. Znajdujecie się w ostatnim pomieszczeniu, w którym znajduje się tlen. Wystarczy go tylko na godzinę. Musicie odnaleźć wyniki badań, które pozostawił nieżyjący już dowódca bazy, tylko wtedy Ziemia ma szansę przetrwać. Razem z wynikami badań musicie dostać się do kapsuły ratunkowej – wyjaśniał fabułę dr Szymon Godawa, wprowadzając do pokoju pierwszych ochotników.

W Escape Roomie jednocześnie mogą znajdować się cztery osoby, grupa jednak może być mniejsza. Zgodnie z założeniem, uczestnicy zabawy powinni poradzić sobie z wyznaczonymi zadaniami w godzinę. W przypadku jakichkolwiek problemów grupa z pokoju ma dostęp do krótkofalówki i jest w stałym kontakcie z osobami z zewnątrz, które w razie konieczności nagłego wyjścia, natychmiast udzielą pomocy. Pokój jest również monitorowany.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: