Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Agencja już u siebie

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w powiecie cieszyńskim już na swoim. Do tej pory instytucja wynajmowała od cieszyńskiego starostwa pomieszczenia w budynku szkoły rolniczej w Międzyświeciu.
 
Do tej pory starostwo nie chciało inwestować w ten obiekt, teraz już jest to nasze i możemy zadbać o niego – przekonuje Andrzej Lasoń dyrektor cieszyńskiego oddziału agencji.
 
 
Tylko na Śląsku Cieszyńskim w agencji co roku wnioski na różne formy pomocy składa około czterech tysięcy rolników. Nasza pomoc jest bardzo zróżnicowana– mówi dyrektor Śląskiego Oddziału Regionalnego Agencji Stanisław Gmitruk. Jak dodaje -  Miniony rok niestety nie był łaskawy dla rolników.
 
 
Udało się także uruchomić instrument finansowy – przywracanie potencjału produkcji rolnej zniszczonego przez klęski.
W tym roku ruszy także kolejna transza pomocy dla rolników, którzy chcą przekwalifikować się na gospodarstwo agroturystyczne - zapowiada Henryk Kolasa zastępca dyrektora Śląskiego Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.
 
 
Jest także szansa zdobycia środków do 300 tysięcy złotych na rozwój mikroporzedsiębiorstw – pod warunkiem jednak zatrudnienia dodatkowych osób w swoim gospodarstwie.
 
Jan Bacza
 
źródło: RADIO 90
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować: