Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

A kiermasz tuż tuż

Grudzień to czas bożonarodzeniowych kiermaszy, które odbywają się w wielu miastach. Wspaniałą świąteczną atmosferę potęgują liczne występy artystyczne oraz pokazy rękodzieła ludowego.

Świąteczny Kiermasz to doskonała okazja do zakupienia ręcznie wykonanych ozdób i dekoracji świątecznych, które mogą stać się pomysłem na prezent dla bliskiej osoby.

Już niebawem, bo 17 grudnia II Kiermasz Bożonarodzeniowy zawita do Dębowca. Impreza rozpocznie się o godz. 11.00 przy Urzędzie Gminy. Na kiermaszu można będzie kupić pyszne ciasta i ciasteczka domowej roboty, karpia na wigilijny stół, choinki i ozdoby świąteczne, wigilijne opłatki, pyszne pierogi, placki z blachy, a na zmarzluchów czekał będzie rozgrzewający grzaniec. W programie liczne atrakcje między innymi: zabawy dla dzieci z Mikołajem,  występy Dziecięcego Zespołu Regionalnego Dębowiec, Jasełka w wykonaniu dzieci z SP i Gimnazjum w Dębowcu w reżyserii Anny Ficoń. Nie zabraknie również występy chóru pod batutą Tadeusza Kraszewskiego, występów kółka gitarowego oraz zespołu wokalnego z GOKSiT. Na mieszkańców czekać będą „Góralskie brzmienia” - pastorałki i kolędowanie z zespołem „Corny Potok” oraz życzenia świąteczne przy dzieleniu się opłatkiem.  

21 grudnia Świąteczny Kiermasz będzie miał miejsce w Strumieniu. Od godziny 14.00-17.00 przy Technikum Żywienia i Gospodarstwa Domowego, ul. 1 Maja 20. Tu z pewnością również atrakcji dla mieszkańców nie zabraknie.

Wisła zaprasza w dwa grudniowe weekendy na Kiermasz Świąteczny, który odbędzie się na Placu B. Hoffa w Wiśle. To tutaj znajdziemy wyjątkowe dekoracje świąteczne oraz dziesiątki pomysłów na prezenty. Atrakcje już od 10 -12 grudnia oraz 17 - 19 grudnia.

- Świąteczny kiermasz to wydarzenie, które każdego roku wyciąga mnie z domu – mówi Ewelina Śmiga z Cieszyna – Niestety zawsze przy zakupach mam spory problem, bo zbyt wiele rzeczy mnie kusi. W tym roku do domu wróciłam niosąc w rękach makaronową choinkę.

Zainteresowanie kiermaszami jest dowodem na to, że chociaż sklepy „zalewają” nas świątecznym towarem, własnoręcznie wykonane rzeczy wciąż cieszą się dużą popularnością.  

BSK

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: