Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

80. rocznica spalenia synagogi w Ustroniu

W sobotę (14.09) przed Pomnikiem Synagogi w Ustroniu odbyła się uroczystość związana z upamiętnieniem 80. rocznicy spalenia synagogi w Ustroniu. Fot. MSZ
źródło: ox.pl
dodał: MSZ

Komentarze

10
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-09-15 07:53:58
donekT: Jak się okazuje, HADRIAN CESARZEM LGBT, czytaj Frederic Martel książka pt. „Sodoma” s. 390 cytat „Rezydencja ta, zwana również Casa del Clero (Dom Księży) znajduje się w idealnym miejscu, między Piazza Navona a Panteonem- jednym z najpiękniejszych miejsc Rzymu: świątynią pogańską, laicką, jeśli nie republikańską, niezwykłym symbolem »państwowej religii« poświęconej wszystkim wierzeniom i wszystkim bogom, przebudowaną przez cesarza LGBT Hadriana- zanim stała się przedmiotem nieprawego »zawłaszczenia kulturowego« przez włoski katolicyzm!” koniec cytatu.
2019-09-15 07:54:43
donekT: Tymczasem co takiego na sumieniu ma haman Hadrian, przeklęty, niech jego kości sczezną, którego SENAT RZYMSKI przez wzgląd na jego niepopularność i znienawidzenie pod koniec życia, pośmiertnie próbował obłożyć DAMNATIO MEMORIAE. Za panowania Hadriana, doszło do wybuchu Powstania Bar Kochby (132-135/6), które swą powszechność zyskało dzięki wsparciu ze strony szanowanego duchowego przywódcy Żydów, Rabbi Akiba. Żydzi prowadzili z Rzymianami systematyczną wojnę partyzancką i podjazdową. W trakcie prowadzonych ze zmiennym szczęściem działań wojennych, za panowania HADRIANA, WOJSKA RZYMSKIE DOKONYWAŁY CZYSTEK ETNICZNYCH LUDNOŚCI ŻYDOWSKIEJ. W wyniku zbrodniczej działalności RZYMIANIE ZAMORDOWALI około 580 tysięcy Żydów i spustoszyli niemal 1000 wiosek. Co więcej, zbrodniczymi oddziałami w trakcie konfliktu dowodził również Hadrian. Wojna, ze względu na okrucieństwo Rzymian została określona, JAKO JEDNA Z NIEWIELU WOJEN EKSTERMINACYJNYCH w całej rzymskiej historii. Równolegle Rzymianie swe okrucieństwo uważali za odwet wobec postawy Żydów z okresu panowania Trajana. Kraj stał się całkowicie zniszczony i wyludniony, zlikwidowano odrębność prowincji IUDEA, którą połączono z SYRIĄ jako SYRIA PALESTINA, co miała stanowić dodatkowe upokorzenie. Hadrian w 135 r. do swej tytulatury dodał drugą aklamację imperatorską, co świadczy, jakie znaczenie miały dla niego opisywane zbrodnicze wydarzenia.
2019-09-15 07:55:44
donekT: Co było powodem słusznego oporu Żydów wobec Hadriana? W 129 r. Hadrian postanowił SPROFANOWAĆ miejsce po zburzonej ŚWIĄTYNI JEROZOLIMSKIEJ i święte Wzgórze Świątynne zabudować podobnym budynkiem, jaki w książce pt. „Sodoma” chwali Frederic Martel, dodatkowo, Hadrian ingerował w przepisy wyznaniowe i próbował zabraniać realizacji PRAWA i KULTU. W wyniku powstania, Rzymianie nie tylko zamordowali 580 tysięcy Żydów i spustoszyli niemal 1000 wiosek. Zaorali Wzgórze Świątynne, na którym zbudowali pogański budynek i postawili pomnik zbrodniarza hamana Hadriana. Co więcej, haman Hadrian zabronił Żydom mieszkać, wkraczać i zbliżać się do miasta, co całkowicie uniemożliwiło sprawowanie KULTU.
2019-09-15 07:56:35
donekT: Zastanawiające jest, jak Frederic Martel w książce pt. „Sodoma” znienawidzonego zbrodniarza hamana Hadriana może określać jako CESARZA LGBT??? Zważywszy ilu ludzi ma na sumieniu. Co więcej, Marguerite Yourcenar w książce pt. „Pamiętniki Hadriana” nawet próbuje usprawiedliwiać zbrodnicze i karygodne poczynania Hadriana. Zarówno „Sodoma”, jak i „Pamiętniki Hadriana” są polecane na stronach portalu queer.pl // https://queer.pl/ksiazka/4357/pamietniki-hadriana-marguerite-yourcenar // Jakoś nie wspomniano w opisie o zbrodniczym epizodzie Hadriana.
2019-09-15 13:02:46
krzysztof.nn: patrząc na komentarze powyżej nie sposób nie skojarzyć ich z bajką o pchle na grzbiecie słonia ogłaszającej podbój świata
2019-09-15 15:37:29
jasper: https://www.google.de/amp/wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,25185818,sedzia-dudzicz-mial-pisac-o-zydach-parszywy-narod-podly-narod.amp. To nie dzieje sie w czasie II wojny swiatowej, to ma miejsce tu i teraz, w Polsce w XXI wieku ! "Podły, parszywy naród, nic im się nie należy" - tak o Zydach mial pisac sedzia Jarosław Dudzicz, obecny zastepca rzecznika KRS. Nie dziwi Jedwabne, Wasosz, Goniadz.
2019-09-15 22:43:53
donekT: Co do przedstawianych miejscowości i kojarzonych z tymi miejscowościami wydarzeń w kontekście tematyki artykułu, np. Jedwabne, najwyższy czas przeprowadzić ekshumację, która powinna rozwiać co poniektóre wątpliwości. Szkoda, iż tego nie uczyniono już blisko 20 lat temu. Co więcej, powinniśmy zwrócić również uwagę na możliwość próby STYGMATYZACJI, co to jest stygmatyzacja, odsyłam do komentarzy // https://wiadomosci.ox.pl/msze-i-nabozenstwa-online,59403 //.
2019-09-15 22:55:30
donekT: Ekspertom od "wszej" i "owej" moralności, snującym wypowiedzi, które w odniesieniu do charakteru i powagi poruszanego wątku są jak najbardziej nie na miejscu. Chciałbym przypomnieć, iż również haman Hadrian ogłosił i realizował swą KOSMOPOLITYCZNĄ WIZJĘ, do której i dziś próbują nawiązywać pewne środowiska. Żydzi już w II wieku stawili słuszny opór TOTALITARNYM skłonnością hamana Hadriana. Czy wówczas zwyciężyli? Aleksander Krawczuk, los Żydów przyrównał do historii Polaków, których ponoszone klęski miały przełożyć się na realizację celu zasadniczego istnienia narodu, mowa o zachowaniu TOŻSAMOŚCI.
2019-09-16 16:41:37
krzysztof.nn: ...albo wszy w niedźwiedzim futrze
2019-09-16 17:56:24
donekT: ... Ekspertom od "wszej" i "owej" moralności,... Niektórym bardzo przeszkadza ZACHOWANIE TOŻSAMOŚCI, co można zauważyć po wypowiedziach.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: