Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

7. sołectwo Gminy Hażlach?

W piątek (01.04) do Urzędu Gminy Hażlach wpłynęło pismo, w którym wnioskodawca postuluje, o przyłączenie cieszyńskich Pastwisk do Gminy Hażlach.

Z dużym zdziwieniem urzędnicy w Gminie Hażlach przyjęli piątkowy wniosek, w którym wnioskodawca postuluje, o poszerzenie Gminy Hażlach o tereny leżące w granicach administracyjnych Cieszyna – w trybie wniosku zwracam się z uprzejmą prośbą o przeprowadzenie przyłączenia dzielnicy Cieszyna – osiedla Pastwisk i tym samym przywrócenie układu administracyjnego, przyjętego w dniu 24.01.1947 przez wojewodę Śląsko-Dąbrowskiego, tworząc powtórnie wspólną gminę zbiorową, administrowaną na tamten czas przez Alojzego Łabudka lub uznając Pastwiska siódmym sołectwem Gminy Hażlach – czytamy we wniosku.
Spekuluje się, że wniosek może być odpowiedzią na pomysł, jakim było przyłączenie sołectwa Zamarski do Cieszyna – pomysł ten jednak upadł bardzo szybko, mieszkańcy Zamarsk nie byli zainteresowani zmianą granic administracyjnych.

Wniosek najprawdopodobniej jest primaaprilisowym żartem, o czym świadczą jej dalsze fragmenty – Pastwiska domagają się rzecznego dostępu do granicy i ścisłej współpracy gospodarczej i społecznej z Czechami – postuluje w petycji wnioskodawca – korzyścią z aneksji Pastwisk przez Hażlach lub stworzenia wspólnej gminy zbiorowej jest również aspekt wzmocnienia potencjały obronnego gminy Hażlach na wypadek zagrożenia np. militarnego ze strony południowej, lub zachodniej. Dzielnica Pastwiska ma naturalne ukształtowanie obronne (kopiec w rejonie dwóch rond na ulicy Katowickie) (…) – czytamy dalej.

Pismo, które wpłynęło do Urzędu Gminy Hażlach, spełnia wszystkie wymogi formalne, dotyczące wniosków – tzn. znajduje się w nim oznaczenie wnioskodawcy, adresata, sam postulat, uzasadnienie oraz podpis wnioskodawcy. Zostało (zgodnie z obowiązującymi procedurami) przyjęte przez Kancelarię Ogólną Urzędu Gminy Hażlach. Sama treść wygląda na (udany) żart – wpłynęło juz do nas wiele petycji i wniosków o różnej tematyce, jednak po raz pierwszy mam styczność z takim wnioskiem i jest on dla mnie dużym zaskoczeniem. Jednak z prawnego punktu widzenia wniosek musi zostać przedstawiony Radzie Gminy Hażlach, która będzie musiała się nad nim pochylić i tak też sie stanie. – przekazał z uśmiechem Grzegorz Sikorski Wójt Gminy Hażlach.

 

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

3
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2022-04-01 18:51:16
donekT: Jesteśmy do dyspozycji Ukrainy. Jej decyzji, jej próśb, jej wniosków w tej sprawie. Jeżeli nasi ukraińscy przyjaciele będą chcieli z tego planu skorzystać — pozostajemy do dyspozycji, podobnie jak w wypadku sojuszników. Jesteśmy tutaj SŁUGAMI NARODU UKRAIŃSKIEGO I JEGO PRÓŚB!
2022-04-01 18:54:24
mieszko2010: Ta informacja to nic innego jak prima aprilis bo kto na własną prośbę z deszczu pod rynnę pchał by się do takiej gminy.
2022-04-01 18:58:39
donekT: Ewentualne wnioski w zakresie zmiany granic administracyjnych najlepiej bezpośrednio przekazać na posiedzenie Rady Ministrów. Być może zostanie wydane stosowne rozporządzenie... Tym bardziej, przy odpowiedniej argumentacji...
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: