Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

6 ton nielegalnego tytoniu

Policjanci z cieszyńskiego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą zabezpieczyli prawie 6 ton nielegalnego tytoniu oraz maszyny służące do produkcji i suszenia tytoniu.

 O sprawie poinformował dziś asp. Krzysztof Pawlik, rzecznik prasowy cieszyńskiej policji. Policjanci z cieszyńskiego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą w trakcie służby ustalili, że na terenie powiatu cieszyńskiego funkcjonuje nielegalna fabryka tytoniu. Czynności operacyjne doprowadziły mundurowych do obiektu, w którym prowadzona była przestępcza działalność. Po wejściu do środka, w hali produkcyjnej policjanci ujawnili kompletną linię technologiczną do produkcji krajanki tytoniowej oraz duże ilości samego tytoniu.

- W trakcie przeszukania pomieszczenia zabezpieczyli oni ponad 3200 kg suszu i 2400 kg krajanki tytoniowej, a także maszyny do cięcia tytoniu z kompletnym osprzętem i bęben do parowania i suszenia tytoniu. Obiekt był profesjonalnie przystosowany do produkcji tytoniu na wielką skalę. Mundurowi podczas akcji zatrzymali 51-letniego mieszkańca śląska podejrzewanego o przestępczy proceder. Policjanci i funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej ustalili, że w przypadku wprowadzenia tytoniu na rynek, Skarb Państwa straciłby ponad 4 mln złotych - relacjonuje asp. Krzysztof Pawlik.

Mężczyzna usłyszał już zarzuty związane z popełnieniem przestępstw karno-skarbowych. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności. Wobec zatrzymanego prokurator zastosował poręczenie majątkowe, policyjny dozór oraz zakaz opuszczania kraju.

(red.)

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: