Cieszyńska "jesień średniowiecza"
Akcję zorganizowała Gabriela Lazarek, znana cieszyńska aktywistka i niedawna kandydatka do Sejmu z list Koalicji Obywatelskiej (członkini Partii Zielonych). - Tekst ustawy jest na tyle ogólnikowy, że karze może podlegać wszystko, co związane jest z seksualnością i płciowością. Lekcja biologii o układzie rozrodczym, informacje na temat profilaktyki HIV, teksty dotyczące seksualności na portalach internetowych i, przede wszystkim, praktyka lekarska - przekonywała.
Akcję transmitowaliśmy na Facebooku:
Warto przypomnieć, że projekt nowelizacji ustawy Kodeks Karny przygotowała fundacja Pro - Prawo do Życia, a jedna z proponowanych zmian dotyczy wprowadzenia następującego zapisu:
Kto publicznie propaguje lub pochwala podejmowanie przez małoletniego obcowania płciowego lub innej czynności seksualnej, działając w związku z zajmowaniem stanowiska, wykonywaniem zawodu lub działalności związanych z wychowaniem, edukacją, leczeniem małoletnich lub opieką nad nimi albo działając na terenie szkoły lub innego zakładu lub placówki oświatowo-wychowawczej lub opiekuńczej, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
Sejm zaproponował zmianę wymiaru kary pozbawienia wolności z trzech do pięciu lat. Pełny tekst projektu można znaleźć tutaj - LINK.
Akcje protestacyjne nazwane "Jesień Średniowiecza" odbyły się w około 20. miastach w całej Polsce, a największa demonstracja miała miejsce w Warszawie w pobliżu Sejmu.
KR
Komentarze
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.