Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

50 wykroczeń na skrzyżowaniach

Policjanci cieszyńskiej drogówki przeprowadzili działania pod kryptonimem „Bezpieczne skrzyżowanie”. W trakcie akcji zwracali uwagę na naruszenia przepisów ruchu drogowego w rejonie skrzyżowań i tam, gdzie najczęściej dochodzi do zdarzeń drogowych. W ciągu kilku godzin ujawnili blisko 50 wykroczeń!

Celem wczorajszych (-3.12.2019) działań było zwiększenie bezpieczeństwa w rejonie skrzyżowań na terenie naszego powiatu

- W tym czasie mundurowi obserwowali skrzyżowania oraz rejony miejsc, gdzie najczęściej dochodzi do potrąceń pieszych i zdarzeń drogowych z udziałem kierowców. Działania skupione były głównie na ciągu komunikacyjnym na drogach DK 81 i DW 941 od Zbytkowa w kierunku Wisły. W akcji brało udział 11 funkcjonariuszy. Policjanci ujawnili łącznie 46 wykroczeń popełnionych przez kierujących pojazdami, które dotyczyły zarówno przekraczania prędkości jak i niestosowania się do sygnalizacji świetlnej, czy właściwego zachowania w rejonie przejść dla pieszych – poinformował dziś asp. Krzysztof Pawlik, rzecznik prasowy cieszyńskiej policji..

W trakcie kontroli policjanci prowadzili też działania profilaktyczne – rozmawiali z kierującymi pojazdami na tematy prawidłowych i bezpiecznych zachowań wobec innych uczestników ruchu drogowego.

(red. / KPP w Cieszynie)

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

4
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-12-04 17:30:49
krokusik: Fajna akcja. Zastanawia mnie tylko co Ci policjanci robią jak nie ma żadnych akcji typu skrzyżowania czy NURD. Przecież oni codziennie to powinni robić. Codziennie na innym skrzyżowaniu łapać palantów przejeżdżających na czerwonym świetle, wyprzedzających na przejściach dla pieszych, KARANIU PIESZYCH, którzy nieprzepisowo przekraczają drogę, eliminowaniu samochodów z źle ustawionymi światłami, ... To chyba codzienny obowiązek policji, a nie medialny flesz.
2019-12-05 15:08:00
krzysztofmn: a i tak dobrze, że już ich tysiącami z całej Polski nie zganiają na sabaty smoleńskie Kaczyńskiego
2019-12-05 20:40:46
krzysztofmn: i proszę bardzo, życie dopisuje puentę do tej c h o r e j akcji: "Rzecznik Komendy Głównej Policji zapowiedział, że w przyszłym roku będzie mniej akcji kontrolnych czy edukacyjnych policji. Powodem ma być to, że funkcjonariusze mają już ich d o s y ć."
2019-12-14 19:22:22
kierowca_bombowca: @krokusik, mają 3 akcje w roku, jedna z nich to "znicz", po za tym siedzą na komisariacie i czekają aż się coś stanie. W krakach w których nie rządzi kler fotoradary i inne urządzenia 24/24 pilnują kierowców.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: