Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

50-letni Twardziele

Pół wieku temu miłośnicy turystyki pracujący w ówczesnej Cieszyńskiej Wytwórni Urządzeń Chłodniczych znanej cieszyniakom jako FACH założyli zakładowe Koło PTTK. Dziś jest ono Kołem Terenowym przy Oddziale PTTK ''Beskid Śląski'' w Cieszynie nr 30 ''Twardiele''. W sobotę 28 października uroczyście obchodzono jubileusz.

„Twardziele” i zaproszeni goście spotkali się w nowej sali Zespołu Pieśni i Tańca „Ziemi Cieszyńskiej” przy Starym Targu w Cieszynie. Wspominali pół wieku na turystycznych szlakach oglądając przygotowane przez Zbigniewa Huczałę pokazy slajdów i przeglądając kroniki. Nie zabrakło słów uznania i refleksji. Koło to jest dość liczne. Ma 108 członków. Powstało jako koło zakładowe, tymczasem FACH nie istnieje, a koło działa nadal. Ryszard Mazur, honorowy prezes Oddziału PTTK podkreślał też m.in. że tego typu działalność to też podtrzymywanie więzi społecznych.

Z kolei obecny prezes Oddziału PTTK „Beskid Śląski” Jacek Tyczkowski stwierdził, że koło „Twardziele” jako piąte koło w Oddziale dołącza do grona 50-latkow. (zeszłego roku jubileusze świętowały „Ondraszki” - pisaliśmy: Gala Jubileuszu 50-lat TKK Ondraszek  i żeglarze – pisaliśmy: Jachty, łodzie i żaglówki w Domu Narodowym?  Zauważył też, że prezes „Twardzieli” Henryk Więzik to chyba jedyny prezes w Polsce pełniący funkcję 50 lat.

Jubileusz był też okazją do uhonorowania najaktywniejszych członków, którym przyznano wyższe odznaczenia związkowe, a także tym, którym dyplomy wystosował zarząd Oddziału i Koła. Tak więc Koło otrzymało złotą honorową odznakę PTTK i śląską odznakę PTTK. Zbigniew Huczała otrzymał dyplom PTTK i brązową odznakę "Za pracę z młodzieżą". Ponadto Zarząd Oddziału PTTK "Beskid Śląski" przyznał członkom „Twardzieli” 22 dyplomy jubileuszowe, a Koło 15 dyplomów jubileuszowych Koła.

- Obyśmy wszyscy w dobrej kondycji jak najdłużej mogli cieszyć się turystyką – podsumował Więzik wznosząc toast nad pokrojonym już urodzinowym tortem.

(indi)
 

źródło: ox.pl
dodał: BT

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: