Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

5 TOP zalet skarpetek bambusowych

Zawsze nosisz skarpetki wykonane z bawełny, bawełny organicznej lub bawełny z recyklingu? Wiadomo, że bawełniane skarpetki są miękkie w dotyku i wygodne do noszenia. Na rynku jednak istnieje bardziej zielony i przyjaźniejszy dla środowiska materiał – bambus.

W odróżnieniu od innych typów skarpetek, skarpetki bambusowe mają wiele korzystnych cech. Skarpety Dedoles wykonane są z wysokiej jakości materiałów bezpiecznych z certyfikatem OEKO-TEX STANDARD 100. Poniżej przedstawiamy zwięzłe zestawienie najważniejszych z nich.

Przyjazne dla środowiska

Bambus to wieloletnia roślina, która nie wymaga specjalnej opieki ani dużej ilości energii przez cały rok. Rośnie bardzo szybko, potrzebuje mniej wody do rośnięcia i jest niezwykle odporny na suszę. Bambus wchłania gazy cieplarniane i wytwarza nawet o 35% więcej tlenu niż drzewa zajmujące tę samą powierzchnię. Ziemia przeznaczona do uprawy bambusa nie wymaga zruszania, dzięki czemu ekosystem gleby pozostaje nienaruszony. Ponadto bambus wchłania azot, zmniejszając zanieczyszczenie wody i erozję gleby.

Nie trzeba stosować chemikaliów

Ciekawą cechą bambusa jest to, że w jego pobliżu nie rosną żadne inne rośliny (chwasty), dzięki czemu nie wymaga on oprysków herbicydami. Ponadto roślina ta jest niezwykle odporna na różne szkodniki i choroby. Dlatego przy jej hodowli nie trzeba stosować także pestycydów. Jest tak w szczególności, gdy bambus hoduje się w polikulturze. Hodowla bambusa w celu pozyskiwania włókien nie wymaga nawet nawożenia.

Właściwości antybakteryjne

Brak konieczności stosowania pestycydów wynika także z tego, że bambus zawiera naturalną substancję zwalczającą drobnoustroje o nazwie Bamboo Kun. Odstrasza ona szkodniki i chroni roślinę przed chorobami grzybiczymi. Takie same cechy mają skarpetki bambusowe wykonane z włókna bambusowego. Uniemożliwiają rozwój grzybów i zarazków oraz zapewniają zdrowie stóp. Skarpetki bambusowe są idealnym wyborem nawet dla alergików!

Uczucie miękkości

Bawełna czy bambus? Ubrania z bambusa, w tym skarpetki, są w stanie wchłonąć do czterech razy więcej wody niż bawełniane. Bambus odprowadza wilgoć od skóry znacznie szybciej, dzięki czemu eliminuje przykry zapach stóp. Ponadto skarpetki bambusowe mają też właściwości termoregulacyjne podobne do jedwabiu. Zapewniają stopom ciepło zimą i ochłodę latem. Ponadto włókna bambusa są znacznie bardziej miękkie w dotyku i nie mechacą się.

Łatwa pielęgnacja

Skarpetki bambusowe nie wymagają specjalnej pielęgnacji. Można je prać ręcznie i w pralce. Przed pierwszym praniem należy tylko sprawdzić na metce, jaki można je prać. Wybierz wygodę i trwałość bambusowych skarpetek. Uwolnisz się od zmartwień, że po paru użyciach pojawiają się dziury. Co więcej, Twoje stopy pozostaną świeże i czyste przez cały dzień!

Artykuł sponsorowany

źródło: ox.pl
dodał: red.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: