5 kierowców jechało na podwójnym gazie

5 kierowców na 'podwójnym gazie' zatrzymali w ciągu doby policjanci z cieszyńskiej drogówki. To wynik całodniowej akcji ''Alkohol i Narkotyki''.

Akcja policjantów trwała 24 godziny, zakończyła się dziś (9.05.2014) o 6.00 rano: - Policyjne patrole przez całą dobę kontrolowały stan trzeźwości jednocześnie w kilku miejscach naszego powiatu. W działaniach wykorzystane zostały znajdujące się na wyposażeniu policji różnego rodzaju urządzenia i testery, służące do wykrywania alkoholu i narkotyków w organizmie. Przebadano ponad 800 kierujących, z których trzech kierowało w stanie nietrzeźwości, a dwóch po użyciu alkoholu - mówi asp. Rafał Domagała z cieszyńskiej KPP.

Pierwszy kierowca wpadł wczoraj wieczorem w Zebrzydowicach: - Wczoraj o 20.00 na ulicy Asnyka w Zebrzydowicach patrol drogówki zatrzymał do kontroli kierowcę opla. Badanie trzeźwości 49-letniego mieszkańca Zebrzydowic dało wynik ponad 1,6 promila alkoholu. Dwie godziny później w Skoczowie na ulicy Bielskiej funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego zatrzymali kolejnego nietrzeźwego kierowcę. 51-latek kierujący daewoo miał 1,5 promila alkoholu w organizmie. Dziś po 2.00 w nocy dyżurny Komisariatu Policji w Strumieniu otrzymał zgłoszenie o kolizji na ulicy Pszczyńskiej. Kierowca opla astry zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z jadącym z przeciwka golfem, a następnie odjechał z miejsca zdarzenia. Sprawca został zatrzymany na ulicy Podwale w Strumieniu. 32-letni mieszkaniec Zaborza miał niespełna 3,4 promila alkoholu w organizmie. Pozostali kierowcy, którzy znajdowali się w stanie po użyciu alkoholu zostali zatrzymani w Zabłociu i Wiśle - opisuje oficer prasowy cieszyńskiej policji.

Policjanci przebadali też kilku kierujących na obecność narkotyków w organizmie, wszystkie testy dały wynik negatywny. Policjanci zapowiadają podobne akcje w przyszłości.

(red.)

źródło: OX.PL/KPP Cieszyn
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją