40 lat koła PZW Pogwizdów

W sobotę (07.07) na Łowisku „Trzy Stawy” odbyły się zawody wędkarskie o puchar Wójta Gminy Hażlach połączone z obchodami jubileuszu 40-lecia działalności koła Polskiego Związku Wędkarskiego w Pogwizdowie.

W tym roku koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Pogwizdowie obchodzi swoje 40. urodziny. Obecnie liczy 176 członków. Do dyspozycji mają trzy stawy, które łącznie liczą 25 hektarów. Mamy członków w różnym wieku -  od najmłodszych do seniorów. Zrzeszamy bardzo wielu emerytów. Mamy też swoje drużyny młodzieżowe, które wysyłamy na zawody okręgowe – tłumaczy prezes koła Jan Cieślar.

Koło w Pogwizdowie dba o łowisko i otaczający teren. Prowadzą szkółkę wędkarską oraz egzaminy na kartę wędkarską. Organizują również zawody dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Naszym zadaniem jest utrzymanie łowiska, tak aby cały czas było przygotowane pod łowienie ryb. W szkółce uczymy przestrzegania etyki wędkarskiej,  poznawania gatunków ryb, ich ochrony, a także jak łowi się ryby oraz zarzuca wędkę – dodaje Cieślar.

Koło stawia nie tylko na wędkowanie. Mamy tutaj piękne, zielone tereny. Chcielibyśmy, aby korzystali z tego miejsca nie tylko wędkarze, ale również mieszkańcy – by powstała tutaj strefa spacerowo-rozrywkowa – podkreśla Cieślar. Planowane jest utworzenie ścieżki dookoła stawu wraz z oświetleniem. Póki co, zostały zrobione parkingi.

W ciągu roku organizują wiele zawodów. W minioną (07.07) sobotę zawodnicy walczyli o puchar Wójta Gminy Hażlach. W spotkaniu wzięło udział ponad 50 osób. W kategorii spławik najlepsi okazali się: Wieczorek Adam, Kołodziej Michał i Rosiński Henryk. Zaś w kategorii grunt najlepsi byli: Krzysica Bronisław, Kwiczala Roman oraz Czaja Tadeusz. Sobotnie spotkanie było również okazją do wręczenia wyróżnień szczególnie zasłużonym członkom koła wędkarskiego. Srebrną Odznaką Polskiego Związku Wędkarskiego odznaczony został Leszek Budziński, natomiast medalami za Zasługi w rozwoju wędkarstwa uhonorowani zostali Marian Banaszak oraz Józef Kantor.

Gratulacje wędkarzom złożył m.in. Wójt Gminy Hażlach Grzegorz Sikorski. Ponieważ było to również spotkanie jubileuszowe włodarz gminy podziękował członkom PZW Pogwizdów za dotychczasową współpracę w zakresie szkolenia młodzieży oraz utrzymania Łowiska Trzy Stawy w Pogwizdowie.

 

MSZ

źródło: ox.pl
dodał: MSZ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją