Weterani zwiedzali Śląsk Cieszyński

Przez kilka dni żołnierze zrzeszeni w Stowarzyszeniu Rannych i Poszkodowanych w Misjach Poza Granicami Kraju przebywali w Gminie Zebrzydowice, poznając nie tylko jej uroki ale za sprawą klubu rowerowego Przerzutka, całego Śląska Cieszyńskiego.

Goszczących u nas weteranów witały władze gminy z Wice Wójtem Karolem Sitkiem i Przewodniczącym Rady Gminy Zebrzydowice Henrykiem Frankiem na czele – Nie jest to nasze pierwsze i myślę, że nie ostatnie spotkanie. Mam nadzieję, że będziecie państwo do nas często wracać – mówił podczas przywitania Karol Sitek.

Wraz z klubem Przerzutka weterani przez kilka dni zwiedzali ziemię cieszyńską. W piątek 29 czerwca odbyło się także spotkanie zorganizowane z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Zebrzydowicach , podczas którego najpiękniejsze pieśni Ziemi Cieszyńskiej zaprezentował Zespół Folklorystyczny NADOLZIANIE. Przed zgromadzonymi wystąpiły ze śmiesznymi historyjkami „po naszymu” – Monika Korycka oraz Zuzia Kasza wzbudzając ogólny aplauz słuchaczy.

Wyjazdy, takie jak turnusy w gminie Zebrzydwice, mają na celu poprawienie poczucia własnej wartości weteranów oraz ułatwienie powrotu do normalnego życia. Takie spotkania są niezwykle ważne dla rodziny i weteranów, ponieważ bez wsparcia i obecności najbliższych żołnierze mogą nigdy nie powrócić do normalnego codziennego życia. – W ostatnim czasie wraca należny szacunek dla munduru i Polskiej Armii – zauważył obecny na spotkaniu Starosta Powiatu Cieszyńskiego Janusz Król.

Stowarzyszenie Rannych i Poszkodowanych w Misjach Poza Granicami Kraju powstało w 2008 roku z inicjatywy własnej żołnierzy w służbie czynnej oraz rezerwy, którzy służyli w misjach zagranicznych, zostali ranni, poszkodowani, lub których problemy wynikają bezpośrednio z faktu pełnienia służby poza granicami państwa.

(red.)

źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją