Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

200 piłek rozdanych w kościele

W minioną niedzielę, 17 czerwca, odbyło się w Parafii Ewangelickiej w Szczyrku pierwsze z czterech ekumenicznych nabożeństw w czasie Mundialu Rosja 2018.

Kościół był pełny. - Przybyło wielu rodziców z dziećmi, którzy kochają Ewangelię i piłkę . Dzieci miały piękną Ewangelię , cudowne pieśni i na koniec każde dziecko otrzymało piękną piłkę – relacjonuje ks. Byrt z Parafii na Salmopolu. - Dzieci dostały specjalne zadanie, bo otrzymując piłkę mają zadanie do zrobienia, muszą zaprosić kolegów by stworzyć drużynę , znaleźć boisko i zagrać mecz słuchając najlepszego trenera , którym jest Bóg - dodaje duchowny.

Parafia piłki zbierała do dwóch miesięcy a udało się ich zebrać 300 sztuk. Futbolówki podarowali m.in. Prezydent RP, Premier, Marszałek Sejmu, Zbigniew Boniek orasz szereg innych osób. W trakcie nabożeństwa nie zabrakło modlitwy - był też chrzest najmłodszej uczestniczki w tym nabożeństwie gdzie najmłodsza ochrzczona Emilia Cieślar otrzymała także piłkę. Modliliśmy się także o naszą reprezentację , która zagra w Rosji pierwszy mecz na Mundialu. Nabożeństwo było pod tematem ' Łączy nas Ewangelia i piłka – mówi ks. Byrt.

Duchowny wierzy, że wśród tych 200 dzieci , które dostały piłkę, będzie następca Roberta Lewandowskiego - Za tydzień kolejne nabożeństwo ekumeniczne w czasie Mundialu i znowu na koniec piłki! – zaprasza nietuzinkowy duchowny.

(red)

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: