Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Z Sewerynem Krajewskim przy ognisku.

" To był rok, dobry rok..." tak śpiewał Seweryn Krajewski z Czerwonymi Gitarami. Takimi też słowami przywitał trener Piotr Bejnar zebranych na plenerowym zapleczu konferencyjno -rekreacyjnym klasztoru ojców Dominikanów w Hermanicach rodziców, zawodników, działaczy i sympatyków piłki ręcznej z Ustronia.

Jeszcze kilka ważnych zdań na temat minionego już sezonu, padło w ten sobotni wieczór, na podwieczorku drużyny mistrzów. Na spotkaniu młodych szczypiorniaków, zorganizowanym dzięki zaangażowaniu grupy rodziców tychże, o bardziej integracyjnym niż oficjalnym charakterze, wszyscy jeszcze raz mogli wysłuchać raportu o tegorocznych osiągnięciach.

Zacznijmy od mistrzów. Młodzicy Młodsi zagrali w lidze 14. meczy bez porażki, zdobywając złoto. Oprócz dobrych występów w Lidze Międzynarodowej i kilku turniejach, na specjalne wyróżnienie zasługuje ich udział w Turnieju Lajkonik Cup 2018, gdzie zajęli II miejsce. Chłopcy 2006 i młodsi zdobyli wicemistrzostwo Śląska, rozegrawszy w lidze11 meczy. Wygrali 10, przegrywając jedynie w finale z Zawierciem. Takiego sukcesu - złoto i srebro, w Ustroniu jeszcze nie było.

Kolejnym powodem do zadowolenia było utworzenie drużyn dziewcząt. Te z rocznika 2005 przegrywając wszystkie mecze w rundzie pierwszej, szybko nabrały umiejętności i w rundzie drugiej wygrały już 3 mecze z 8 rozegranych. Dziewczyny 2006 i młodsze dotarły do finału wojewódzkiego B. Ognisko w Hermanicach było ostatnim akcentem wspanialej, sportowej suity. Jednakże najmocniej wybrzmiało kilka wcześniejszych akordów, na Sportowej Gali Śląskiego Związku Piłki Ręcznej w Katowicach. W auli AWF'u słowo Ustroń padało kilkakrotnie i oczywiście każdorazowo w kontekście wyróżnień. Po przywitaniu wszystkich gości i uczestników gali, prezes Śląskiego Związku Piłki Ręcznej, pan Marcin Zubek w imieniu Prezesa Związku Piłki Ręcznej w Polsce, wręczył trenerowi Piotrowi Bejnarowi srebrną odznakę za Zasługi dla Piłki Ręcznej.

O tytule Mistrza Śląskiej Ligi dla szczypiornistów z Ustronia pisałem już wcześniej, ale trzeba to podkreślić, że wejście delegacji z Ustronia na scenę po wręczany puchar,  przy głośnych owacjach wypełnionej sali, to nie dająca się z niczym porównać chwila. Satysfakcja tym większa, że na widowni zasiadło wiele znamienitych osobistości, a na pucharze mistrzowskim nie zamknęła się lista osiągnięć MKS' u. Najlepszym strzelcem ligi w Młodzikach Młodszych został zawodnik MKS'u Ignacy Jaworski. Statuetkę dla trenera mistrzowskiej drużyny odebrał Piotr Bejnar.

A co na nadchodzący sezon zaplanowała kadra klubu swym podopiecznym. Otóż 75 zawodników i zawodniczek zostanie zgłoszonych do Śląskiej Ligi jako 6 zespołów w kilku kategoriach wiekowych. W ramach dofinansowania z Urzędu Miasta i rodziców zaplanowano już w sierpniu tygodniowy obóz dochodzeniowy. Ten obóz przygotowawczy zakończy wyjazd chłopców na turniej do Świdnicy 30 sierpnia do 1 września. Z kolei w połowie września Młodzicy MKS'u pojadą na turniej w Olsztynie. Potem rusza liga, a w grudniu Liga Międzynarodowa. Reasumując, możemy być dumni i jednocześnie spokojni o losy tych młodych Ustronian, którzy pod opieką i kierownictwem zaangażowanych fachowców z pasją, będą stawiać kolejne kroki w sportowej karierze, a także konstruować plany na życie.

 

(mat. nadesłany - kontakt24.ox.pl) Krystian Medwid

 

źródło: ox.pl
dodał: red./mat.pras.

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: