Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

2 wypadki, 150 interwencji, 10 kolizji

To były bardzo intensywne dni dla funkcjonariuszy w powiecie - interweniowali ponad 150 razy, zdarzyły się 2 wypadki, 10 kolizji, zatrzymano 15 sprawców przestępstw, w tym 3 pijanych kierowców, kilka osób trafiło do izby wytrzeźwień.

O piątku do niedzieli policjanci w całym powiecie cieszyńskim nie narzekali na brak pracy: - W czasie minionego weekendu policjanci cieszyńskiego garnizonu przeprowadzili w całym powiecie ponad 150 interwencji. Mundurowi interweniowali w związku ze zgłoszeniami awantur domowych oraz zakłócania spokoju i porządku w miejscach publicznych - informuje asp. Rafał Domagała, oficer prasowy cieszyńskiej policji: - Na drogach doszło do dwóch wypadków drogowych, w którym ranne zostały trzy osoby. Drogówka odnotowało również 10 kolizji drogowych.

Policjanci wydziałów prewencji i kryminalnego złapali 15 sprawców przestępstw, podejrzewanych m.in. o rozbój, kradzież, znęcanie, sprawcy rozbojów, kradzieży, znęcania, uszkodzenia mienia, nietrzeźwi kierowcy oraz jeden z sądowym zakazem kierowania pojazdami: - W piątek zatrzymano 8 sprawców. Po południu dyżurny cieszyńskiej komendy został powiadomiony o kradzieży z terenu budowy domu. Policjanci prewencji zatrzymali na gorącym uczynku 41-letniego sprawcę. Mieszkaniec Cieszyna ukradł kilkanaście stalowych prętów zbrojeniowych. Znaczna ich część trafiła do skupu złomu. Tego dnia zatrzymano również sprawców rozboju i znęcania - opisuje funkcjonariusz.

W sobotę wpadło kilka kolejnych osób, pierwsza w Istebnej: -W sobotę kilka minut po północy w Istebnej wiślańscy stróże prawa zatrzymali motorowerzystę, który kierował na "podwójnym gazie". 18-letni mieszkaniec Trójwsi wydmuchał w alkomat 1,5 promila alkoholu. Natomiast nad ranem w Cieszynie na ulicy Stawowej funkcjonariusze drogówki zatrzymali 46-latka, który kierował samochodem pomimo orzeczonego sądowego zakazu. W niedzielę o 2.00 w nocy policjanci z zebrzydowickiego komisariatu zatrzymali sprawcę uszkodzenia mienia. 24-latek będąc pod wpływem alkoholu w jednej z restauracji w Zebrzydowicach zniszczył telewizor plazmowy. Kolejny wandal wpadł w Cieszynie. Około 6.30 na jednym z osiedli 36-latek wybił szybę w oknie mieszkania. Mieszkaniec Cieszyna został zatrzymany przez policjantów patrolówki i trafił do policyjnej celi - relacjonuje oficer prasowy KPP w Cieszynie.

Zatrzymani w większości usłyszeli już zarzuty. O ich losie wkrótce zdecyduje sąd.

(red.)

źródło: OX.PL
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: