Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

180 interwencji,1 wypadek

15 zatrzymanych, w tym 4 nietrzeźwych i dwie osoby poszukiwane listem gończym, 180 interwencji, 1 wypadek i 8 kolizji - to był pracowity weekend cieszyńskich funkcjonariuszy policji.

Miniony weekend nie rozpoczął się dobrze. W piątek, 21.03.2014, doszło do wypadku w Pogwizdowie: - W piątek około 17.00 w Pogwizdowie na ulicy Cieszyńskiej 19-letni kierowca audi potrącił pieszego. 68-letni mężczyzna przechodził przez przejście dla pieszych. W wyniku potrącenia pieszy odniósł obrażenia ciała i został przewieziony do szpitala. Przyczyny i okoliczności wyjaśniają cieszyńscy policjanci - informuje asp. Rafał Domagała z cieszyńskiej KPP.

Od piątku do niedzieli policjanci w całym garnizonie cieszyńskim przeprowadzili ponad 180 interwencji.  - W weekend kryminalni odnotowali 4 włamania i 1 kradzież. Stróże prawa zatrzymali 4 osoby ukrywające się przed wymiarem sprawiedliwości, w tym 2 poszukiwane listem gończym. Od piątku do niedzieli stróże prawa zatrzymali łącznie 15 sprawców przestępstw. W grupie zatrzymanych na gorącym uczynku lub po pościgu znaleźli się m.in. sprawcy uszkodzenia mienia i uszkodzenia ciała. Policjanci zatrzymali także 5 osób za posiadanie narkotyków oraz 4 nietrzeźwych kierowców, w tym jednego z sądowym zakazem kierowania pojazdami - opisuje oficer prasowy KPP Cieszyn.

Niestety, nie obyło się bez pijanych za kółkiem: - W sobotę na ulicy Wyzwolenia w Wiśle mundurowi zatrzymali kierowcę mercedesa, którego badanie alkomatem wykazało ponad 2,2 promila alkoholu w organizmie. Ponadto zatrzymany 45-letni mieszkaniec Siemianowic Śląskich, miał również orzeczony przez sąd zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi - podaje Domagała.

Również w sobotę w Cieszynie wpadli dwaj mężczyźni, którzy uszkodzili 20 list aluminiowych w sklepie na ulicy Kolejowej w Cieszynie: - Straty jakie spowodowali dwaj zatrzymani mężczyźni w wieku 46 i 57 lat wynoszą ponad 2 tys. złotych - informuje rzecznik prasowy cieszyńskiej policji.

Większość zatrzymanych usłyszała już zarzuty. Wkrótce odpowiedzą prze sądem za popełnione przestępstwa.

(red.)

źródło: OX.PL/KPP Cieszyn
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: