Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

15-latka potrącona w Ustroniu

15-latka została przewieziona do szpitala po tym jak dzisiaj o godz. 6.25 doszło do potrącenia dziewczyny w Ustroniu w rejonie skrzyżowania ulic Akacjowej i Katowickiej.

Kierująca mazdą 43-letnia kobieta, na oznakowanym przejściu dla pieszych potrąciła 15-letnią dziewczynę. Nastolatka była po zdarzeniu przytomna, jednak z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Cieszyńscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego będą wyjaśniać  okoliczności tego zdarzenia. Wiadomo, że widoczność w tamtym terenie nie jest najlepsza. W październiku ubiegłego roku w tej samej okolicy doszło do potrącenia 15-latka. Młody chłopka zmarł.


KOD

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

16
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2023-01-31 12:11:21
koszpak: Moim zdaniem nie trzeba wprowadzać nowych ograniczeń prędkości tylko egzekwować obecne. Na kładki nie ma pieniędzy, więc pozostaje czekać na (większe) wysepki i dobre oznakowanie. Często pieszych nie widać - szczególnie w taką pogodę.
2023-01-31 12:19:30
Jakkolwiek Żywy : Koszmarny to kraj, w którym nawet śmierć młodych ludzi jest tak mało warta, że dalej nie opłaca się budować bezpiecznych kładek, chodników, przejść podziemnych. Bantustan Europy.
2023-01-31 13:10:06
Artur_z_bažin: im bardziej pieszym wmawia się, że mają absolutne pierwszeństwo na przejściach, tym większa ich liczba olewa nawet instynkt samozachowawczy, część oczywiście ląduje w szpitalach albo na cmentarzach - od dawna wiadomo, że eskalacja kar i rygorów dla kierowców nie poprawia sytuacji na drogach, a dobre oświetlenie przejść czy budowa kładek owszem
2023-01-31 13:17:51
"tom": ... no i złudne przeświadczenie pieszych, jak ja widzę samochód, to muszę przez kierowcę też być widoczny(a), widziany(a) ;-)
2023-01-31 14:05:01
Vito: Jakkolwiekzywy, z czystej ciekawości: możesz podać przykład kraju gdzie nie ma pasów tylko kładki i przejścia podziemne?
2023-01-31 14:18:19
ciotka matylda: Wszyscy rozdają opaski odblaskowe. Policja robi akcje,księża też,babcia dostaję daje wnuczkowi albo chowa w szufladzie. Co się dzieje? Czy pieszym nie zależy na życiu? Potem wrzask,płacz i wina kierowcy bo na przejściu pieszy ma pierwszeństwo! Cmentarze są pełno takich co to mieli pierwszeństwo! Wystarczy włączyć myślenie to nie boli! Zgodnie z art. 11 ustawy Prawo o ruchu drogowym, pieszy poruszający się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym jest zobowiązany używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu. Odblaski muszą także nosić piesi prowadzący poboczem rower, skuter, motocykl czy wózek. Mimo, że przepisy nie nakazują używania odblasków w mieście, warto je nosić, gdyż znacząco poprawiają one widoczność. Pieszy poruszający się bez odblasków jest widoczny przez kierowcę z odległości tylko kilku metrów. W przypadku używania odblasków ta odległość może wzrosnąć kilkukrotnie, nawet do 200 metrów. Używanie odblasków jest niezwykle istotnie nie tylko, gdy jest ciemno, czyli rano i wieczorem, ale również podczas opadów deszczu. Ważne jest ich umieszczenie na wysokości kolan, dłoni, w okolicy środka klatki piersiowej i pleców. Wtedy odblaski będą dobrze widoczne dla kierowców.
2023-01-31 15:40:32
Bugs: Bo taniej uchwalić głupi przepis, który dodatkowo generuje przychód do budżetu, niż sfinansować bezpieczne przejście dla pieszych. Tak to działa od zawsze i mamy takiego potworka jak "wiślanka", po dwa pasy w każdą stronę i 50-70-50-70 bo co kawałek jak nie przejście to przejazd. DEBILIZM
2023-01-31 16:26:04
Vito: Bugs wislanka jest potworkiem bo wszyscy myślą że jak są dwa pasy to można szybko jeździć. A przecież to jest zwykła droga tyle że po dwa pasy w każdą stronę. Plus jest taki że jest większa przepustowosc, minus taki że ludzie jak maja dwa pasy to myślą że to ekspresówka i zapominaja patrzec na znaki.
2023-01-31 17:26:20
perpetua: na problemy mandaty, taki jest rządzącej partii program rozwoju kraju - Kaczyński obiecywał drugi Budapeszt w Warszawie i co? starają się chłopcy: "Węgry są postrzegane jako kraj o największej korupcji w sektorze publicznym w Unii Europejskiej, jak wynika z najnowszego raportu Transparency International. Polska znalazła się na 45. miejscu w świecie z wynikiem 55 pkt na 100 możliwych, co jest poniżej unijnej średniej."
2023-01-31 18:08:45
Skywalker: sranda musi być, naród płaci mandaty a władza rozdaje sobie premie i dotacje
2023-01-31 18:22:21
Jakkolwiek Żywy : @Vito mogę podać przykład kraju, w którym śmierć jest tak droga, że opłaca się wykonać instalację. Gdy mieszkałem w UK, przez lokalne jezdnie zgodnie z prawem mogłem przechodzić nawet na czerwonym, jeśli nic nie jechało. Natomiast przez tego typu drogi wielojezdniowe lub będące przedłużeniem takowej w okolicach, w których mieszkałem można było przejść głównie kładką lub podziemiem (i to nie było bardzo ludne miejsce). Przy miejscach spowolnionych zdarzały się przejścia, ale tylko sterowane światłami w sytuacji, gdy zatrzymanie samochodu było i tak konieczne (skrzyżowania). W pobliżu mojego domu były nawet przejścia podziemne pod zwykłą drogą lokalną z ograniczeniem 30 mil dlatego,. że w pobliżu były płace zabaw, a życie dziecka było wartościowsze niż trochę podkopu. Zdaję sobie sprawę, że można by w UK znaleźć też inne miejsce, ale mówię o tym, co stanowi normę, a co ewentualne zapóźnienie.
2023-01-31 18:37:25
św. Patryk.: wyjaśniam przyjezdnemu z UK: w Polsce od 7 lat n o r m ę stanowi permanentne z ł o d z i e j s t w o władzy, o k r a d a n i e podatników przez rządzących, codziennie nowe afery wychodzą na światło dzienne - ciężkie m i l i o n y na warszawskie w i l l e dla f u n k c j o n a r i u s z y PiS to tylko jedna z wielu, można zapomnieć o oświetlonych przejściach dla pieszych czy kładkach, liczy się dla w ł a d z y własna k i e s z e ń, łapówka dla b i s k u p a i ławeczki patriotyczne, za które bez wątpienia też ktoś z PiS związany ciężką kasę przytulił
2023-01-31 21:27:41
Jakkolwiek Żywy : Dodam tylko, że o ile pamiętam ulica Katowicka w okolicy skrzyżowania z Akacjową ma od strony wschodniej (rzeki Wisły) skarpę i wszystko obok jest położone dużo niżej. Wykonanie przejścia podziemnego powinno być więc bardzo uproszczone i tańsze. Jeśli chodzi o koszty i drogi lokalne o mniejszym natężeniu ruchu (nie Katowicką rzecz jasna) to świetnym tanim rozwiązaniem są w innych krajach na przykład wysepki wcięte w połowę jezdni (najpierw jedna strona, za chwilę druga). Inaczej mówiąc fizyczne ograniczenie pasa. Nawet fotoradar niepotrzebny. Spróbuj rajdować w takim miejscu, gdzie pas ci się na chwilę kończy barierkami i bardzo wysokim krawężnikiem. Przy okazji w tym miejscu jest często przejście dla pieszych. W zasadzie bezwypadkowe, bo przechodzi się tylko połowę drogi, a wszyscy w tym miejscu jadą bardzo wolno, inaczej się nie da. Jest wiele prostych i tanich rozwiązań, których nie korzystamy. Przynajmniej ja w Polsce nie widziałem.
2023-02-01 02:10:00
LarryDevil: Nie rozumiem, przecież miała pierwszeństwo.
2023-02-01 11:21:38
oxjas1: LarryDevil, to nie jestes sam, ja bardzo duzo w Polsce rzadzonej przez PiS nie rozumiem ! Widac Polacy lubia takich zlodziei . Juz drugi raz ich wybrali do rzadzenia.
2023-02-01 18:24:22
Bugs: No miała pierwszeństwo tylko jak widać do gipsu. Wystarczyło poczekać kilka sekund żeby samochód przejechał albo się zatrzymał no ale po co "jak mam pierwszeństwo i włączoną nieśmiertelność". Widać nie zadziałała ale dobrze, że nie skończyło się GAME OVER.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: