Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

14 lat minęło, czyli pokaz sekcji w Skoczowie

Pod koniec roku 2010 (22 grudnia) w Zespole Szkół Nr 1 w Skoczowie ponad 200 osób podziwiało umiejętności mistrzów Kung-fu i Ju-jitsu. Pokaz zorganizowany został z okazji 14-lecia sekcji w Skoczowie.

W pierwszej części pokazu wystąpiła grupa dzieci w wieku od 7 do 13 lat. Dzieci zaprezentowały pady i przewroty na materacach, kombinacje technik ręcznych i nożnych oraz podstawy Ju-jitsu w samoobronie, jak również obronę przed chwytem za włosy, nadgarstek, przed obchwytem z tyłu oraz przed chwytem za ubranie. Pokaz przeplatany był formami kata ze stylu CHAN SHAOLIN SI KUNG-FU, które korzeniami sięga legendarnego KLASZTORU SHAOLIN.

W drugiej części wystąpiła grupa Sztuk Walki „Piwnicy Rozmaitości-skoczowskiej przestrzeni młodych”. - Grupa zaprezentowała elementy koordynacyjne filipińskiej sztuki walki KALI-ARNIS-ESKRIMA oraz elementy obrony w parterze – wyjaśnia Ryszard Bochm 6 DAN DJU-SU KUNG-FU-SELF DEFENSE SYSTEM, instruktor samoobrony Ju-jitsu i Karate, złoty medalista Mistrzostw Świata w formach sztuk walki Federacji IMAF-International Martial Arts Federation  6 DAN DJU-SU KUNG-FU-SELF DEFENSE SYSTEM (trener mistrzów Polski, Europy i świata oraz złotych medalistów Pucharu Podbeskidzia w Ju-jitsu i Karate).

Publiczność rozgrzał pokaz mistrzów i asystentów na najwyższym europejskim poziomie. Wśród nich wystąpili medaliści mistrzostw Polski, Europy i świata oraz medaliści Pucharu Podbeskidzia w Ju-jitsu i Karate. W tej części pokazu zaprezentowano dynamiczne techniki DJU-SU KUNG-FU, które są perfekcyjnym systemem samoobrony dostosowanym do wszelkich zagrożeń, które mogą nas spotkać w dzisiejszych czasach. Zaprezentowano również techniki Ju-jitsu, obronę przed nożem, kijem, ciosami, kopnięciami, rzuty, walkę i obronę w parterze oraz formy wietnamskiej odmiany KUNG-FU VO-QUYEN a także formy TAI-CHI.

W pokazie przedstawiono również broń KOBUDO, nunchaku i tonfa, która ze względu na swoją skuteczność w ostatnich latach wykorzystana została w wyszkoleniu policji.

 

bsk

 

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: