Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

134 interwencje. Śmierć w Czeskim Cieszynie. A to nie koniec burz!

Jedna osoba nie żyje. Połamane gałęzie i drzewa, przygniecione samochody, dachy, podtopienia, zalania, podmyte drogi… W wielu miejscach Śląska Cieszyńskiego trwa sprzątanie po kolejnej nawałnicy, która w środę (19.06.2024) nawiedziła region . Niestety, to nie koniec! Również na dzisiaj meteorolodzy przygotowali ostrzeżenia!

Intensywne burze nad regionem. Najgorzej w Cieszynie, Goleszowie i Wiśle

W minioną środę (19.06.2024) nad całym Śląskiem Cieszyńskim przetoczyły się burze z gwałtownym wiatrem i potężną ulewą. Pisaliśmy: Znów szudera. Ściana wody nad regionem https://wiadomosci.ox.pl/znow-szudera-sciana-wody-nad-regionem,88266

Jak informuje Państwową Straż Pożarna w Cieszynie, w związku z intensywnymi opadami deszczu oraz silnymi wiatrami, od środy(19.06) od godz. 21:00, do czwartku (20.06.) do godz. 14:00, Strażacy z powiatu cieszyńskiego interweniowali łącznie 134 razy. Największa ilość zdarzeń została odnotowana na terenie Gminy Cieszyn, Goleszów oraz Wisła.

- Jeszcze nie do końca udało się uporać z poważnymi skutkami niedawnej ulewy w gminie Goleszów, a kolejna nawałnica wyrządziła nowe szkody. Podtopienia, powalone drzewa, uszkodzone linie energetyczne i błoto naniesione na jezdnie to tylko część wyrządzonych szkód.

W naszej gminie jednostki OSP i PSP interweniowały wczorajszej nocy ponad 20 razy. Z powodu ulewnego deszczu i silnego wiatru do tej pory strażacy mają pełne ręce roboty. Skutki żywiołu widoczne są w wielu miejscowościach, jednak szczególnie boleśnie dały się we znaki m.in. w Lesznej Górnej, gdzie powalone drzewa pozrywały kable elektryczne, uszkodziły domostwa i zablokowały drogi – czytamy na stronie Gminy Goleszów.

Śmierć w Czeskim Cieszynie

Przez region sąsiedni – Kraj Morawskośląski również przetoczyły się burze. Jak informują czeskie służby straż musiała tam interweniować aż 597razy, Strażacy wyjeżdżali przede wszystkim do powalonych drzew, wypompowywania wody z piwnic i prowizorycznej naprawy uszkodzonych dachów. Niestety, w Czeskim Cieszynie spadające na namiot drzewo zabiło jedną osobę – bezdomną kobietę, która wraz z partnerem spała w namiocie. Partnerowi udało się uciec na czas. Kobieta nie zdążyła...

 

Alert 3 stopnia

Niestety, to nie koniec burz. Meteorolodzy z IMGW opublikowali ostrzeżenia 3 stopnia przed burzami.

Ostrzeżenia meteorologiczne:

Burze

stopień: 3
prawd. 80%
Przebieg: Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć ulewne opady deszczu od 35 mm do 50 mm oraz porywy wiatru do 120 km/h. Miejscami grad, lokalnie o średnicy do około 6 cm
Uwagi: Ze względu na dynamiczną sytuację stopień ostrzeżenia może ulec zmianie.

Ważne:
Od: 2024-06-21 16:00
Do: 2024-06-22 08:00
Czas wydania: 2024-06-21 05:42

 

Jak widać na zdjęciach – w tym czasie lepiej nie chować się pod drzewami, ani też pod nimi nie parkować. Lepiej też w czasie burzy nie zbliżać się do okien.

 

NG/mat.pras.

źródło: ox.pl
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: