Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Co oni mieli w głowach?! Dwie niedzielne akcje na Komendzie w Cieszynie

Dwa nietypowe zdarzenia wydarzyły się w niedzielę (16.06.2024) w cieszyńskiej Komendzie Powiatowej Policji. Jeden mężczyzna pił pod komendą. Drugi sprawdził na ogólnodostępnym alkomacie, czy jest trzeźwy. Nie był. Pod nosem policjantów wsiadł za kółko i odjechał.

- O czym myśleli dwaj mieszkańcy Cieszyna, którzy w niedzielę pojawili się w budynku cieszyńskiej komendy, trudno się dowiedzieć. Jedno jest pewne- wykazali się pełnym brakiem poszanowania prawa i ponieśli konsekwencje swojego zachowania – komentuje podkomisarz Krzysztof Pawlik, oficer prasowy cieszyńskiej Komedy Powiatowej Policji.

Pił pod komendą, na dodatek był poszukiwany

Pierwszy z mężczyzn przyszedł po godzinie 13:00 zgłosić kradzież lub zagubienie telefonu- sam nie był pewien, co tak naprawdę się stało.

- Miał na to wpływ pewnie alkohol, pod którego był wpływem. Co więcej, postanowił spożyć dodatkową ilość alkoholu bezpośrednio przed komendą, na oczach funkcjonariuszy. W związku z wykroczeniem został ukarany mandatem karnym. Co więcej, podczas sprawdzenia danych, okazało się, że jest on poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości w związku z nieopłaconą grzywną – relacjonuje Pawlik.

Sprawdził, czy jest trzeźwy. Nie był, a pojechał autem

Drugi mężczyzna, 26-latek z Cieszyna, przybył do cieszyńskiej komendy sprawdzić swój stan trzeźwości na ogólnodostępnym alkomacie.

- To sprzęt, który ma działać profilaktycznie i służyć do nauki oraz odpowiedzialnego zachowania kierowców, który ma wpływać na świadomość społeczeństwa w zakresie trzeźwości za kierownicą. Finalnie to sprzęt, który wskazuje kierowcy, czy może prowadzić pojazd, czy też nie powinien wsiadać za kierownicę, bo będzie stwarzał zagrożenie dla innych z uwagi na obniżony przez alkohol czas reakcji i postrzeganie – tłumaczy oficer prasowy.

Mężczyzna sprawdził swoją trzeźwość, a właściwie nietrzeźwość, po czym...

- Pomiar wykazał, że nie powinien on prowadzić pojazdów. Zauważyli to policjanci rozpoczynający właśnie służbę. Mimo negatywnego wyniku badania 26-latek wyszedł z komendy i na oczach policjantów wsiadł do samochodu i odjechał. Mundurowi natychmiast ruszyli za nim i po kilku minutach zatrzymali. Wynik badania wykazał, że kierowca fiata miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Niestety, to nie wszystko. Mieszkaniec Cieszyna miał jeszcze sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Teraz za swoje postępowanie odpowie przed sądem. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz kolejny zakaz prowadzenia pojazdów – informuje Pawlik.

 

NG/mat.pras.

źródło: ox.pl
dodał: NG

Komentarze

4
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2024-06-21 11:09:34
pszeniczny: Pierwszy chciał się najwyraźniej odstresować przed wizytą na komendzie.Natomiast drugi mógł być ofiarą wyświetlacza urządzenia, które przy dwóch promilach mogło wydawać się zbyt małe, utrudniając tym samym właściwy odczyt.
2024-06-21 12:43:13
św. Patryk.: Codziennie w Polsce giną dziesiątki jak nie setki ofiar alkoholu, nieliczne w wypadkach i cała masa zapijających się latami na śmierć - 100% legal 7/24, a ciemnemu ludowi opowiada się bajki o groźnym Smoku Fentanylu. Przy okazji - obżarstwo równie skutecznie jak alkohol dziesiątkuje populację, ale przecież kurczak kiełbasa ciastka lody itp nie zabijają?
2024-06-21 15:57:53
Bugs: No i co? Należy zalegalizować fentanyl czy zdelegalizować alkohol? W sumie po co ja się pytam durnia...
2024-06-22 10:17:44
św. Patryk.: Pij dalej brunatny chłopczyku. Zdrowie Brauna.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: