Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

12 edycja festiwalu "Czytanie nad Olzą"

Już 17 maja startuje Literacki Festiwal „Czytanie nad Olzą”. Tym razem promowanie czytelnictwa zostanie połączone z propagowaniem ekologicznych postaw. Festiwal odbędzie się online.

Już wkrótce rozpocznie się 12 edycja czeskiego festiwalu literackiego „Czytanie nad Olzą”. Impreza ze względu na obostrzenia będzie miała charakter zdalny, jednak organizatorzy zapowiadają wiele atrakcji - Dwunasty rok Festiwalu Literackiego "Czytanie nad Olzą" odbędzie się pod znakiem ekologii i ochrony środowiska. Przyjdą pisarze i ekolodzy. Czekamy na autorskie lektury i dyskusje z Bogdanem Trojakiem, poetą i tłumaczem lub Markétą Pilátovą, autorką "Senzibil". Viktorie Hanišová przyjedzie, aby zaprezentować swoją najnowszą książkę Beton i glina, która jest napisana w formie wywiadów na temat oszczędności i zrównoważonego rozwoju w mieście. Petra Braunová opowiada dzieciom o swojej książce Corn Dolls. Warsztaty dla dzieci przygotują Katarzyna Vanevska i Agnieszka Dąbrowska – wyjaśnia Biblioteka w Czeskim Cieszynie, która jest organizatorem akcji.

Festiwal jest poświęcony nie tylko książkom, ale również ekologii i sztuce. Głos zabiorą autorzy z obu stron Olzy. W planie m.in. warsztaty ekologiczne, analiza sztuki pod względem wątków ekologicznych, czy dyskusja na temat tego, w jaki sposób można chronić naszą planetę. Festiwal potrwa do 22 maja.

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: