Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

1000 litrów alkoholu w Cieszynie

To nie pierwszy raz, kiedy nielegalny towar - alkohol, papierosy, narkotyki wpadają w ręce funkcjonariuszy, dzięki rutynowym kontrolom pojazdów. W ten sposób Funkcjonariusze Służby Celnej zatrzymali w okolicach Cieszyna kolejny trafny towar - 1000 litrów alkoholu bez polskiej akcyzy.

Po raz kolejny celnicy trafili na nielegalny alkohol w okolicy Cieszyna: - Tym razem dzięki celnikom do nielegalnego obrotu nie trafiło 1000 litrów alkoholu bez polskich znaków akcyzy. Akcyzowy towar został zatrzymany w trakcie kontroli przeprowadzonej przez funkcjonariusze Służby Celnej w okolicy Cieszyna. Różnego rodzaju wysokoprocentowe trunki zostały zakupione na terenie Czeskiego Cieszyna - informuje Aldona Węgrzynowicz z Wydziału Organizacyjnego i Komunikacji Społecznej Izby Celnej w Katowicach.

Wartość zatrzymanego alkoholu celnicy oszacowali na kwotę 50 tysięcy złotych. Z obliczeń celników wynika, że gdyby zatrzymany towar trafił do nielegalnego obrotu, wówczas Skarb Państwa poniósłby stratę w wysokości blisko 27 tysięcy złotych.

Ze statystyk Izby Celnej w Katowicach wynika, że w ubiegłym roku funkcjonariusze Służby Celnej z Katowic zatrzymali blisko 19 tysięcy litrów nielegalnego alkoholu.

(red.)

źródło: OX.PL
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: